Kedide Geçmeyen İdrar Yolu Enfeksiyonu

zeuswashere

Merhabalar. Kedimde yaklaşık 2 - 3 aydır idrar yolu enfeksiyonu var. Veterinere gittik defalarca. Antibiyotik tedavi uygulanmasına rağmen maalesef durum değişmiyor. Sürekli kum kabında, ağlıyor sızlıyor. Kumu kazıyor giriyor çıkıyor. Tüm gün böyle geçiyor. İdrar yolu maması kullanıyorum hastalık başladığından beri. Daha önce benzer bi durum yaşayan var mı? Çok yorulduk artık

5 CEVAP

Ahudr

Belki başka bir veterinere daha görünmenizde fayda vardır enfeksiyon degilde tas vardir belki her rahatsizligin tedavisi farkli oluyor ve maalesef her veteriner ayni hastalik dahi olsa farkli teshis ve tedavi yoluna gidebiliyor.Örnegin ben yasadigim semtte ayni soruya 4 ayri veterinerden 4 ayri cevap ve tedavi önerisi aldım cok ilginc bi durumdu

Ahudr

Birde bu arada uriner maltlardan mutlaka deneyin kizilcik iceren

kang14

Lütfen özel bölgesini yalamasını önleyin.Gerekirse yakalık falan takın. Daha cok bakteri olusturup enfeksiyona sebep oluyor.Ayrıca bol su içmesini sağlayın. Su cok önemli. Böbreklerinde kristalleşme olabilir.Umarım tıkanma yapmamıstır bir ultrason isteyin.Ayrıca üriner yaş mamayla destekleyin. Bizim veteriner benim kedim için antibiyotikntedavisiyle birlikte 3 gün yaş mama yesin demişti sadece. Ve bol su. Kristalleşme ve idrar yolu enfeksiyonu vardı.

Esrakaya12

bence veterineri değiştir kedimi aynı sorundan götürdüm inanılmaz fiyat çıkardı saçma testler istedi sonra ilaç verdi (ismini hatırlamıyorum ama 400 tl vermiştim) 1 ay kullan dedi geçmedi burada bir veteriner var işi 1 saatte çözdü sonra 2. kedimde de öyle oldu

alen33

Esra hanim nasıl bir yol izlediniz kedim baygın yatıyor