Köpeğim Her Şeyden Ürküyor

cansushi

8 aylık köpeğimi çok küçüklüğünden beri sosyalleştiriyoruz. Yeni yeni büyük köpeklerle de oynamaya başladı ama büyük küçük farketmez,bir köpekle oynarken düşerse vs. hemen oynamayı bırakıyor. Evin içine tuvaletini yapmaması için balkona alıştırmıştık uzun süre hiçbir sorun çıkmadı ama sonra rüzgardan dolayı balkonun yakınındaki ağacın dallarından korkmaya başladı. Şimdi balkona yapmaya korkuyor. Ufak seslerden de tırsıp sıçrayabiliyor. Kendine güvenmesi için ne yapabilirim?

1 CEVAP

FulyaC

Korkularını yenmesi gerekiyo kıyamam :) korktugunda oyun oynamayı bıraktıgında oyuna sizde katılın oyun oynamaya onu tesvik edin onun oyunu bırakmasına gerekirse türlü şebekliklerle izin vermeyin oyuna davet edin heveslendirin. Tuvaletini balkona yapmıyosa nereye yapıyo simdi ? . Eğer dışarıya cıkarıyosanız aslında iyi bişey dışarı alışsın hiç vazgeçirmeyin o huyundan. Ancak balkondan korktuğu için dışarısı yerine evde uygun olmayan bi yere yapıyosa. Tuvalet saatinde sizde balkona beraber cıkın yapana kadar inatla onunla orda bekleyin. Eğer eve yapmıycağından eminseniz ara ara beraber balkona çıkın. Onunla ağacın sallandıgı vakit orda vakit geçirin korkmasına rağmen orada sizinle duruyosa ödül maması verin orda bolca. Oranın kötü bi yer olmadıgını öğrenmesi lazım