N&D Mama

Damlamiaaaa

N&D balıklı portakallı düşük tahılli mama almıştım kedime ama sanirim pek sevmedi az yiyor yada doyuyor anlamiyorum baska onerebilceginiz n&d cesidi varmi?

14 CEVAP

Gul36

Protein fazla olduğu için ağır kokuyor. Kokması iyi bi şey yani. Kediler de aynı küçük çocuklar gibi sağlıklı şeyleri bilir ve yemek istemezler.

Benim kedim de balığı çok seviyor ama balıklı yaş mamaya burun kıvırıyor. Hiç belli Olmaz yani. Balıklı mamayı sevmemiştir. Ya da içindeki balık dışında olan başka kokuyu sevmemiş olabilir. N&D'nin balkabaklı ve kinoalı serileri öneriliyor. Biz balkabaklı balıklı portakallıyı denemiştik, çok sevmişti.

Gul36

Protein fazla derken, içinde gerçek et olduğu için yani.

kedilimadam

Besin değeri yüksek hangi mamayı alırsanız alın kokusu olacaktır.Ayrıca kediler mamayı damak zevkine göre değil kokularına göre tercih ederler.Sanılanın aksine onlarda gelişmiş bir damak zevki değil burun zevki vardır.Yediklerinin tadını bizim sandığımız şekilde gerçekten tek tek alamazlar.Ama koku onların iştahını kabartır.Çünkü koku duyuları bizlerin en az 20 katı iken tat alma duyuları bizlerin neredeyse 1/10dur. N&D kittenı özellikle birçok kedi severek iştahla yer ama sizin kedinizin burnuna hitap edememiş olabilir.Petcurean gonun tahılsız somonlu mamasını bir denemenizi öneririm.Protein oranı oldukça yüksek ve besin değerleri gayet iyi bir mama.Belli ki N&Dnin aromalarından haz etmiyor sizinki.

onurtemiz

Zaman tanıyın. Alışsın. Gayet sağlıklı ve iyi bir mama. Yaş mamayı bu mamayla karıştırın daha iyi yer (büyük ihtimalle çok fazla balık sevmiyor sizinki)

Damlamiaaaa

Teşekkür ederim :))

Damlamiaaaa

Aynen çok tuhaf acana bile sevmedi kendisi :D Proplan zaten kotu diye vermedim hic bir zaman

kedilimadam

Daha önce hangi mamayı veriyordunuz?

Damlamiaaaa

N&D tavuklu onuda pek istahli yemiyodu kokulari agir bundan olabilir mi. Bu mamayi tuy icin geçiş yaptım

Damlamiaaaa

Balığa bayılıyor kendisi:))

septikbaykus

Valla bir çok insan var nd acana yediremeyen ama *********nın micho sunu yedirebilen :)

Bendeki kedilerde mito mixe bayılıyo . Arkadaşdan proplan aldım yüzüne bakmadılar gerçekden garip yani

Selma_

Benımkıde onceden mama yemıyordu N&D ye gecınce artık mama dıye mıyavlamaya basladı :)

nyssa

N&D den çok memnunuz biz vazgeçmeyin ısrar edin ona faydalı çok

septikbaykus

ne kadar mama koyuyorsunuz ?

Derdedermanim

kediler gide gele yer bir anda bitirmez bir çoğu.