Kedi Beslenmesi Üzerine Tavsiyeler Verir Misiniz

Ferdibuse

Kedim yedi yaşını doldurdu disi kısır yaşlı bir kedi artık onun beslenmesine nasıl bir katkı da bulunabilirim kullandığınız vitamin ek gıda önerileriniz var mı

3 CEVAP

Fishcracker

Merhaba. Allah kedinize uzun ömürler versin. Kediler kısırlaştırıldıklarında metabolizmaları yaklaşık %30 yavaşlarken iştahları artar ve aşırı kilo tıpkı insanlardaki gibi kedilerde de bir takım sağlık problemlerini birlikte getirir. Bu sebeple kısır kedilerde beslenmeye ekstra dikkat etmenizi tavsiye ederim. Ayrıca kısır kedilerin idrar kanalları daraldığı için tuz oranı çok daha düşük mamalar olan kısır kedi mamalarını tercih etmek doğru olacaktır. Piyasada bir çok markanın kısır kedi maması mevcut fakat burada tercihimizi etkileyen en önemli etken olarak bütçe karşımıza çıkmakta. Marka önermek ne kadar doğru olacak bilmiyorum ama ürünlerine güvendiğim birkaç firma mevcut. Bunlar tamamen kendi kişisel görüşümdür. Eğer bu mamalardan birine geçecekseniz hem kendi araştırmanızı hem de veterinerinize danışmanızı tavsiye ederim.

  1. Orijen

  2. Acana

  3. N&D

  4. Hill's

  5. Royal Canin

  6. Proplan
    Not: Liste daha da uzatılabilir.
    Umarım bir nebze de olsa konuyu aydınlatabilmişimdir.

Ferdibuse

Teşekkür ederim peki bir ek gıda veya vets plus gibi markaların bağışıklık güçlendirici yağ veya damlalarını kullanmalimiyim

cemregrande

Fazla ürüne hiç gerek yok bence, kullandığınız ürünlerin de içeriğine bakmanız önemli. Az ürün her zaman daha iyidir fikrimce. 7+ yetişkin kedi mamalarını tercih edebilirsiniz. Kedinizin başka neye ihtiyacı varsa ona odaklı takviye yapın. Bir ihtiyacı yoksa ekstra ürüne gerek yok hem cebinize zarar hem kedinize zarar.