3 Aylık Kedimin Dışkısı Birkaç Gündür Yumuşadı Ve Çişini Yaptıktan Sonra Da Bir Sıvı Kalıyor

Cikobon

Birkaç gündür yavru kedimin dışkısında yumuşama var çok su gibi değil ishal denecek gibi değil ama normal yaptığı sertlikte de değil. Bir de çişini yaptığı zaman bazen bir kalıntı kalıyor tüyleri yeni uzadığı için çişin kalıntısı mı yoksa başka bir sıvı mı anlayamıyorum ilk kez kedi bakıyorum

3 CEVAP

cemregrande

Mamasına karşı hassasiyeti başlamış olabilir, midesini bozuyor olabilir, sıvı dışkı iyi değil. Mamasını değiştirebilirsiniz, tavuklu mama veriyorsanız balıklı bir mamaya geçmenizi öneririm Royal Canin kullanabilirsiniz, veya bütçenize göre hangi mamayı almak istiyorsanız. Kedinizin su içimine dikkat edin. Süt ve süt ürünleri veya yoğurt, kefir gibi ürünler de kedilerde ishale neden olabiliyor, yakın zamanda bu ürünlerden birini yediyse midesini bozmuş olabilir, zaten süt veriyorsanız vermeyin, kediler sindiremiyor inek sütünü.

Cikobon

Çok teşekkür ederim. Bir süre kedi süt tozu ve Royal canin babycat ile beslendi. Veteriner önerisiyle aldım. Süt tozunu bırakalı 20 günü geçti. Şuan sadece royal canin babycat yiyor. Su tüketimini kendisi arttırdı normale göre daha fazla su içiyor. Herhangi bir süt ürünü vs yemedi sadece mama. Çok severek yiyor bu zamana kadar da bir sorun çıkmamıştı. Mamada tavuk hassasiyeti sonradan başlayabilir mi

cemregrande

Tavuk içerikli mamaların besleyici olduğuna ben inanmıyorum hem deri, tüy hastalığı yapıyor hemde mide sorunu da yapıyor, en iyi mama balıklı mamalardır, bütçeniz yetiyorsa hill's, proplan, orijen marka mamaları deneyip kullanabilirsiniz