Hangi Marka Mama Daha İyi?

busraornek

kedim 1 yaşında british shorthair cinsinde ve şuan 1 aylık hamile mamasını değişmek istiyorum şuan whiskas markalı yaş mama ve kuru mama kullanıyorum whiskas dışında daha iyi olan markalar sizce hangileri kullandıysanız önerirmisiniz:)

3 CEVAP

kedilimadam

Whiskas mamanın kediniz için hiçbir besleyici değeri olmadığı gibi bağımlılık yapan, şeker oranı oldukça yüksek ve ileri zamanlarda birçok sağlık sorununa neden olan bir mama olduğunu bilmiyordunuz sanıyorum.Acilen mamanızı değiştirmelisiniz.Bütçe aralığınızı bilmiyorum.Ama uygun fiyatlı mama arıyorsanız kediniz hamile olduğu için Matisse kittenın dışında mama öneremeyeceğim. Bütçem var mama için para ayırabilirim diyorsanız N&D kitten ya da GO! Sensitivity and Shine tahılsız somonlu mamayı öneririm.Bu süreçte ayrıca her gün besin değeri yüksek sağlıklı yaş mamalarla yaş mama takviyesi yapmalı, mümkünse 3 günde bir ev yoğurdu vermeli, suyunu sürekli tazelemelisiniz.Yaş mama olarak da Schesir vermenizi tavsiye ederim.Aslında imkanınız varsa evde kendiniz yaş mama hazırlayabilirseniz bu süreçte onun için çok daha faydalı olur; kalsiyum dengesini korumak ve süt oluşumuna destek olmak adına.

busraornek

kullandığım mamanın kötü olduğunu öğrendiğim için değişmek istedim çok sağolun

kedilimadam

Rica ediyorum.Kedinize çok büyük bir iyilik yapmış olacaksınız.Hamile yavrucak, geciktirmeden mama değişimini tamamlayın ki sağlıklı bir doğumla sağlıklı bebekler dünyaya getirebilsin.