Yabancı Cisim Yutma/ Bilgisi Olan Yardımcı Olabilir Mi?

Morimori

Merhaba,
Kedim sabah makaron denen küçük bir cisimden 3 adet yuttu, kusmaya başladı ve 4 kere kusup hepsini çıkardı. Acilen veterinere götürdüm röntgen çekildi, veteriner mide ve bağırsakta buna benzer başka bir cisim görünmediğini belirtti. Öğürme ve kusma devam ederse emedur tablet almamı ve 1/4 yedirmemi söyledi. Buna rağmen kusma devam ederse lavman yapmaları gerekiyormuş. Kedimle veterinerden dönerken daha iyiydi evde mama yedi ama mamadan hemen sonra 3 kez kustu. Yarın hemen ilacı alacağım ama ilacı almadan direkt veterinere mi götürsem diye düşünüyorum. Hiçbir şey yemiyor, uyuyor ve çok halsiz durumda. Konu ile ilgili bilgisi olan bir yardımcı olabilir mi? Acaba gün boyu çok kustuğu için halsiz mi düştü veterinerin bana gösterdiği röntgende bende bir şey göremedim. Benzer hiçbir cisim görünmüyordu. Kusması neden devam ediyor olabilir.

1 CEVAP

Mini2019

Makaron dediğiniz nedir plastik bir şey mi?
3 tane yuttuğundan ve başka bir şey yutmadığından emin misiniz.

Röntgeni ilaçlı mı çektiler. Yabancı cisimde lavman pek işe yaramaz.

Kusması normal değil.