Kedilerde Böbrek Yetmezliği Ve Deri Altı Serum

Gulergns

İyi akşamlar.. benim çocuğuma (kedi- 13 yaşında) birkaç yıldır senede birkaç defa böbrek testi yapılıyor, ürea ve kreatin yüksek çıktığı zamanlarda renal mama ve semintra şurup veriliyor, değerler normale dönünce ilaç ve mama bıraktırılıyordu. Son olarak 23 ocakta kusma şikayeti ile kliniğe gittik. Yine testler yapıldı. Kreatin 10,53 ve ürea 272 çıktı.. kreatin max seviyesi 2 olmalıymış, bu değerler ile yaşaması mucizeymiş dediler. Hemen serum ve şurup tedavisine başladık. Her gün sabah kliniğe götürüyoruz, serum alıyor. Evde de idrar söktürücü ilaç ve hem semintra hem de pronefra şurup içiriyoruz. İlk haftanın sonunda yapılan kan testinden sonra kreatin 3,5 ye düştü. Tam rahat bir nefes almışken ve serumlar normal değere dönene kadar devam edecekken, 2. Haftanın sonunda yeniden 8 e çıktı. Üstelik halen daha serum alıyorken. Mesele şu ki, damarlar artık kaldırmadığından serum son 4 gündür deri altı verilmişti. Şimdi de seruma devam ediyor ancak,, damardan 1 gün verilebiliyor, sonra yine damar bulamadık diyerek deri altı yapıyorlar.. deri altı olarak verilen serumlar gerçekten işe yarıyor mu ? Damar bulunması şart mı ? Damarlar neden bulunamaz ? Yaşayan tecrübe eden var mı bu duruku ? Not: yarın yine kan tahlili var..

3 CEVAP

Yagiraylin

Ek takviye olarak vet Expert renal vet kullanabilirsiniz

Mini2019

arkadaşımın 10 yaş üzeri böbrek hastası kedileri var ve evde düzenli olarak deri altından serum veriyor. böbrek ilacı ve renal mama kullanıyor. mutlu mesut yaşıyorlar.

Linbonrick

Benimde 12 yaşındaki kedimin böbrek değerleri yüksek ve bir haftadır klinikte bu süreci nasıl yaşadınız bilgi alabilir miyim ❓