Veteriner Kedim Bir Şey Yemezse Öleceğini Söyledi

FFECEE

Merhabalar 2 yaşında kısır erkek kedimin bağışıklılığı düşük ve kan değeri düşük çıktı serum takılıyordu bugün takılmadı kendi kendine mama ve su içmesi gerekiyor bugün serum takmayacağız kendi kendine yemesini takip edeceğiz dedi veteriner ama ne mama yiyor ne su içiyor eğer böyle devam ederse öleceğini söyledi tavsiyesi olan var mı lütfen fikirlerinizi belirtin şırıngayla su içiriyorum kedime yavru yaş maması veriyorum ama yüzüne bakmıyor

12 CEVAP

simbakedi

kedi çorbaları oluyor, çorba gibi direkt. şırıngayla ondan verebilirsiniz belki içine biraz yaş mama da katabilirsiniz. su olarak yine suyu verebilirsiniz ama çorba da bir nebze olsun bu ihtiyacını karşılayacaktır. çok geçmiş olsun hastalıklar konusunda pek bilgim yok yardımcı olamıyorum. umarım en yakın zamanda iyileşir

Tuanaalsk

Üzerine şu sıvı ödül mamalarindan dokseniz çoğu kedi bayılıyor belki 2 lokma bir şey yer 🥺🥺

aslihan_e

Siz onun boğazına parmağınızla ittirip ittirip yutmasını sağlayıp besleyeceksiniz. Tabi ki kedi yemezse sağlığı kötüye gider. Benim kedilerimin hepsi en ufak hastalıkta yemeyi bırakıyor, yumuşak yiyeceklerden küçük küçük ağızlarına koyup parmağımla boğazına ittirip yutmalarını sağlıyorum. Evet bazen çok cebelleşmeniz gerekiyor, defalarca denemede bir yudum başarabiliyorsunuz ama öyle öyle ölmeyecek kadar yemesini sağlıyorsunuz. Ben bu konuda çok sabırlıyım, çoğu zaman yaralanıyorum kedilerim tarafından ama vazgeçmeden bir avuç yiyeceği yediriyorum. Bazı kediler için fazla uğraşmaya gerek bile kalmaz ama bazıları çok hırçın oluyor. Siz yedirmeye başladığınızda onlar tadını alıp yiyecek olduğunu anlayınca bir süre sonra kendileri yemeye başlayabiliyor. Viral hastalık geçiren kedide burun tıkanık olduğu için hiç anlamıyor ne verdiğinizi, bunu neden yiyeyim diyor. Bir de bir iki gün zencefil çayı yapıp şırınga ile içirin derim, acı falan der ama boğazındaki ağrıya çok iyi gelecek, virüsleri öldürür. Boğaz ağrısı yüzünden de yemiyordur büyük ihtimalle. Sizin veterinerin kast ettiği şey mama yemediği için durumu kötüye gidip ölebilir mi yoksa kedi mama ve suyu bırakacak kadar kötü bir hastalığa sahip olabilir diye mi düşünüyor anlamadım. Sırf mama yemiyor diye böyle devam ederse ölür diye salmak çok saçma. Evet ölebilir ama işte o açlıktan ölmesin diye sen varsın, veteriner var yani. Kedide fip falan yoksa, yediğini kusmuyorsa, birisi ona zorla yedirdiği içirdiği sürece ölmeyektir.

basakttt

geçmiş olsun, biyokimyasına bakıldı mı?

Minigimmm

kediler hasta olduğunda en belirgin özelliktir yemek yemeyi bırakması, size tavsiyem çok zaman kaybetmeden başka bir kliniğe başvurun hangi şehirde yaşıyorsunuz, veteriner hekim kullanmanız gereken bir ilaç veya takviye verdi mi, kan tahlili yapıldı mı, herhangi bir hastalık taşıyor mu diye test yapıldı mı, kakasında veya idrarında farkli bir durum var mı, kullandığınız mamayı beğenmiyor olabilir mi, bunların hepsi önemli bir faktör.

kendi hekim bir ara çok hastalandı ilk yaptığı şey mama su içmeyi bırakmaktı ve çok uyuyordu. Daha sonra iyice elden ayaktan düştü yürüyemez hale geldi mantar tedavisi görüyordu ondan mı derken bir gece apar topar internetten arastirma yapip 24 saat açık yorumları güzel bir kliniğe götürdüm. derhal kan tahlili biyokimya ve test yapıldı. bağışıklığı aşırı aşırı düşük, organlarının durumu kotuleşmeye gidiyor ve corona pozitif kediniz dediler bana. hemen bir tedavi uygulandı toparladı kendi kendine yemek yemeye başladı. lütfen vakit kaybetmeden başka klinik bulun googleden araştırın

Minigimmm

vücutta enfeksiyon yüksek ise bu mide bulantısı ateş yapabilir ve genel hastalık hali iştahsızlık. enfeksiyondan dolayı antibiyotik veriyorsa serum ile antibiyotik ishal yapabiliyor. o yüzden probiyotik kullanımı iyi olur lactoferon iyidir bağırsakları toparlar. sade kefir de vermenizi tavsiye ederim. ve bağışıklığı için vetomune

Ahudr

Öncelikle ilk is veterineri bi degistirin imkan varsa farkli bir yere gòtürün iştahinin acilmasi ve kendine gelmesi icinde acilen viyo recuperation temin edin.Gecmis olsun

FFECEE

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.veteriner mama yemediği için kötüye gideceğini düşünüyor elimden geldiğince zorla yediriyorum su içiriyorum artık kedim bağırmaktan sesi kısıldı içim parçalanıyor tavsiyeleriniz ve görüşleriniz için çok teşekkür ederim

FFECEE

Amin inşallah çok teşekkür ederim

Linbonrick

Viyo recuparation verin benim kedimde ne su nede mama yiyordu ben hep enjektörle besledim yeni yeni kendi kendine yemeye başladı ben yine arada enjektörle yediriyorum

FFECEE

Mersin tarsusta yaşıyorum bilindik bir veterinere götürüyorum kan tahlili vs yaptılar vücutta enfeksiyon yüksek dediler ishali var ama sadece veterinerde korkudan yapıyor tuvaletini ve ishal olarak yapıyor sadece seruma devam edeceğini söyledi veteriner inanın ne yapacağımı şaşırdım

FFECEE

Kefir alıp bir deneyeceğim çok teşekkür ederim cevabınız için