Saglikli Kediler De Urinary Mama Kullanabilir Mi?

forbs

Yaklasik 4 yasinda kisir kedilerim var ve gunlerini evden cok disarida geciriyorlar. Teshis edilmis idrar yolu enfeksiyonu vb. rahatsizliklari yok ve bozita kisir mamasi kullaniyoruz. Cogunlukla disarida olduklari icin onlem amacli urinary mama kullanilabilir mi yoksa bu mamalar su anda faydadan cok zarar mi getirir bilmedigim icin soruyorum fikir verir misiniz?

7 CEVAP

Dışarıda olması ile üriner mama kullanmanız arasında bir bağlantı olduğunu düşünmüyorum (aktif bir problem yoksa). Benim kedilerim de aynı şekilde dışarıda geziyor ama mesela bir tanesinin dışarı çıkmaya bağlı olmayan idrar-böbrek problemi olduğu için tedavi amaçlı kullanıyoruz.

Dışarı çıkıyorlarsa koruma amaçlı bağışıklık güçlendirici şeyler verebilirsiniz ve pire kontrolü sağlanırsa yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Ama maalesef dışarı çıktıkları sürece biz ne kadar korumaya çalışsak da hastalık ihitmali hep olacak temastan dolayı. Benim kedim de corona taşıyıcısı oldu ki büyük ihtimalle diğerlerine de geçmiştir bağışıklık düşmemesi bir tık önleyici oluyor

Yani mesela biz normalde virbac kısır kullanıyorduk, şimdi 1 tanesi için virbac üriner kullanıyoruz. Ama diğerleri üriner mama için deli oluyor ki normalde tedavi mamaları daha lezzetsizdir. Veterinerim diğerlerinin yemesinin bir sakıncası olmadığını ama gerek de olmadığını söyledi. Bozita mama ne kadar iyi pek bilmiyorum belki mama yükseltebilirsiniz ama maalesef fiyatlardan dolayı bu da çok kolay olmuyor

Minigimmm

üriner mama değil ama önlem amaçlı üriner macunlar var onlardan kullanabilirsiniz 2 3 ayda bir, bir kutu.

https://www.instagram.com/p/Cz6f4hAKSlG/?igsh=bWJ2aW5jNWs4c2Iz

https://www.*******.com/vetiq-urinary-care-pasta-kedi-kopek-100-gr/

https://www.vetriline.com.tr/product/vetriline-urinary-paste

Cennet29

Benim kedimde dışarı cıkıyo ve ne yazıkki çiş-kaka kontrolü yapamıyorum. Ama kedim bi ara cok mızmızlandı beni dışarı çağırıp durdu takip ettim gitti bi yer kazdı ve çiş yaparken köpürdüğünü farkettim. Veterinere götürdüm idrar yollarında enfeksiyon çıktı bi süre urinary şurup kullandım. Urinary mamaya geçiş yapmalı mıyım diye sordum cünkü kontrole götürdüğümde değerleri harika cıkmadı. Ama veteriner urinary mamaya gerek yok şuruba devam edin dedi. Cokta tatmin olmadım açıkcası başka veterinere de götürmek istiyorum grekirse ürinary mamaya geçerim

forbs

Kisir sokak kedilerinde bu enfeksiyon cok sık goruluyor diye duymustum dogrulugunu ve baglantisini ben de pek bilmiyorum acikcasi. Evet ekstra vitamin takviyesi kullaniyorum, ic dis parazitlerini de duzenli yapiyorum fakat tuvaletini hep disari yaptiklari ve ben tuvaletlerini kontrol edemedigim icin bir sorun varsa bile bilmiyorum o yuzden tedbir amacli ne yapabilirsem yapmak isterim

forbs

Bozita kaliteli mamalardan birisi bence ve kedilerime de iyi geliyor ama rotasyon yapmayi dusunuyorum eger zarari olmayacaksa 2-3 ayligina uriner mama kullanmayi dusunuyordum yine veterinerime de soracagim tabii tesekkur ederimm