Kedimin Davranısları Normal Mi

Bilgeylmz

Kedim kızgınlık döneminin sonlarında yani 7. gününde erkek kedinin evine gönderdik bu aynı kediyle 2. buluşmasıydı ama süreklı bizimki erkek kediye tıslamış. Biz de belki anlaşamamışlardır başka kediyle buluşturalım dedik diğer kediyle ilk buluştugumuz zaman hep saklanıyormuş, herkese tislıyormuş , erkek kedinin dudagina pati atmis kanamış, sahibinin ellerini çizmiş. Sizce normal mi?(2.Kediye gönderdiğimizde kızgınlıkta degildi) kizginlik doneminde tekrar gonderecegiz ciftlesir mi sizce?

4 CEVAP

Fatmacakiir

Benim tanik oldugum kadariyla disi kediler hep boyleler bi nevi naza cekiyorlar sanirim :D aslinda bir anda ikisini ayni odaya koymaktansa alistira alistira yan yana getirmeniz daha saglikli gibi geliyor bana. Ama birbirlerine tislasalar da ayirmayin alisacaklardir. Ben erkek kedimi disi kedinin yanina goturdugumde yemedigi dayak kalmamisti yavrumun :D bu durumlarda disi hep hircin taraf oluyor

Derdedermanim

Çok acele etmişler birkere arkadaş olmadan çifleşmiyorlar buda 5 günden aşşağı olmaz.

riuhole

Kedinizin davranışı normal çünkü iş biraz aceleye binidirilmiş. Benim erkek kedim kısır değil ve çok güzel de bir eşimiz var. Yıllardır çiftleştikleri halde bir sonraki yıl dişi kedimiz kızgınlık döneminde bize gelir ve 4 5 gün bizimle kalır ki alışsın. Tabii erkek kedi biraz dayak yer hele dişinin eli maşalıysa şamar oğlanına dönüyor yavrucaklar ama bu onların doğasında var. Gelecek olan kızgınlık döneminde kedinizi alıştırmaya bakın çiftleşecektir :D

Selma_

Ah ah bız nelerle karsılastık akrabam kedısını cıftlestırmek ıcın bır ıran kedısı aldı dısı kedının penceyı bır vurmasıyla kedı camdan asagı fırlamıs neyse 1.katta oldukları ıcın bırsey olmamıs bana bu olayı soyledıklerındede şok olmustum . Korktular tabıkıde ama kedı ıyıymıs Allah'a şükür. Bu olayı ogrendıkten sonra sızınkı bana normal geldı :)