Kedim Poşet Yalamaya Başladı

simbakedi

Merhaba arkadaşlar
Kedimde son zamanda artan bir şey fark ettik. Normalde bazen pürüzlü yüzeyleri yalıyordu (baskılı su şişelerini vs), ancak son zamanlarda yatağımın yanındaki komodini ve içindeki poşeti yalamaya başladı. Sadece içinde herhangi bir poşet görmesi yeterli oluyor, ayırt etmiyor yani. Biraz takıntı haline getirdi gibi hissediyorum. Vitamin eksikliği falan olacağını sanmıyorum, birkaç yerde okudum, çünkü neredeyse her gün yaş mama yiyor. Maması proplan ve onu da severek tüketiyor. Elimizden geldikçe haşlanmış tavuk vs veriyoruz da. Böyle bir şeyle daha önce karşılaşıp çözmüş olan var mı? Ya da herhangi bir önerisi olan? Şimdiden teşekkürler.

2 CEVAP

Benim kedilerimden birisi de polar kumaş, bant vb yalıyor. Uzun süredir böyle, alışkanlık olduğunu düşünüyorum veterinerim de garipsemedi. Ama proplanın çok iyi bir mama olduğunu düşünmüyorum belki de değiştirip gözlemleyebilirsiniz ama dediğim gibi biz klinik mama kullanmamıza rağmen devam ediyor, psikolojik olabilir

simbakedi

yanıtınız için teşekkür ederim. proplanı biz de çok isteyerek almadık ancak artan mama fiyatlarından dolayı o zaman bize en uygunu buydu. zaten kedi proplan yediğinden beri ekmek yemeye başladı :D çok teşekkürler zaten değişecektik bi de o şekilde gözlemliyim