Ponçikte Kemirme Sorunu

Bilgos

merhaba benim ponçik adında 1 buçuk yaşında(2 ay sonra 2 yaşına girecek)bir hamsterim var cinsi suriyen(yanlış yazabilirim)geçen aylarda evinin altını kemirip boynunu kanatmıştı veterinere götürdük sonra da iyileşti işte babam evinin altına (kemirdiği bölgeyi)bir tahta yapıştırdı fakat ponçik birkaç hafta sonra yeniden orayı kemirdi üzerine renkli çubuklardan yaptığım oyuncakları evinin çatısını kenarlarını(evini babam tahtadan yaptı) falan yedi fakat pna aldığımız mineralli mısır şeklindeki taşı çok az kemiriyor özellikle renkli şeyleri(boyalı)çok seviyor ne yapmam gerek?

4 CEVAP

Bilgos

güncel

Merhabalar. Benim hamsterlarım da, tahtadan yaptığım herşeyi kemiriyorlardı. Tahtaların üstünü koli bandı ile kapattım, bir iki kere denediler, sonra vazgeçtiler. Başka bir arkadaşım da aynı sorunda alüminyum folyo ile tahtaları sarmış. Deneyebilirsiniz. Bu bir sorun değil, onların doğası :))

Bilgos

artık ponçik evini kemirerek bitirdiği için talaşların arasında kış uykusunda

Bilgos

artık ponçik evini kemirerek bitirdiği için talaşların arasında kış uykusunda