N&D Mama Değiştirmeli Miyim

Dilekduygud

Merhaba, 6.5 aylık kedim için nd kitten kullanıyorum. Ancak Çevremde kedisinin çok sağlıklı oldugunu söyleyen ve neredeyse ndnin yarı fiyatı mama kullanan insanlar var (advance,hills,britcare). Bütçemi oğlumun sağlığını dusunerek sonuna kadar zorluyorum fakat düşünüyorum bu kadar ınsan cok daha ucuza kedisini besliyor ben mi çok abartıyorum alternatifleri değerlendirmeli miyim ya da gerçekten kullandıgım mamadan devam mı etmeliyim? Veterinerim net bir cevap vermiyor onlar da iyi mamalar bunu bırakın ona baslayın ya da hayır buna devam edin diyemem butcenizi siz biliyorsunuz diyor. Merak ettiğim içerik acısından cok değişikler mi kedimin sağlığını ne derece etkiler

4 CEVAP

Mslna01

Merhaba şuankullandiğiniz n d en iyi markalardan bir tanesi ancak kedininbir problemi yoksa ve maddiyat olarak sizi zorluylrsa advance ve hills de iyi markalar kademeli olarak geçiş yaptığınzda bir problem olmaz

ilaydacakir

En iyi mama diye bir şey tam olarak söylenemez zaten ya da veterinerler de tam bir şey diyemiyor çünkü her mama her kedide farklı sonuç verebiliyor. Mesela Nd çok iyi geliyor benim kedime ama komşumun kedisinde alerji yaptı. Ben de kedime Nd kitten alıyordum gayet memnunduk sonra hem zamlardan hem de Nd kullanırken dışkısı aşırı koyu renk diye bi Hills deneyeyim dedim içeriği ve üreticileri iyi falan diye ama bizim kızda çok tüy dökümü yaptı nd’ye alışık diye sanırım çünkü hills kullananlar memnun hep.
Sonuç olarak tekrar Nd devam ettik şimdi kısırlaştırılmış mamasına geçtik hatta. Umarım zamlar devam etmez 🥲🥲

KravatliKedi

ND ACANA HİLLS en popüler ve sağlıklı mamalardır advance,hills,britcare gibi mamalar bir alt segment mamadır mamalarda dikkat etmeniz gerekenler içeriği net olmalı tavuk eti yerine hayvansal ürün tavuk ürünü yazar yüzdesi verilmez veya pancar pirinç ne bulsalar tahılla dolu bir içerik yazarlar mamada hile o şekilde döner bu yüzdende daha ucuz olur

Emirrckr

Fiyatı içerik belirler.
Mamanın iyi gelip gelmeyeceğini ise kediniz.
N&D mama kimi kediye yarar kimi kediye yaramaz.
Bizde mesela 1,5 yılı aşkın bir süredir N&D kullanıyoruz ve memnunuz.
Belki daha alt segment bir X mamaya geçiş yapsak yine severek yiyecek ama tüy dökümü artacak,tüy sağlığı bozulacak vs.
Çünkü benim kedim uzun tüylü ve gerçekten tüy sağlığı çok önemli bunu da N&D ile başarıyoruz.Tüy dökümü bile yok denecek kadar az,eve gelen herkes şaşırıyor bu tüylü kedi nasıl tüy dökmüyor diye.
Yani diyeceğim o ki N&D kedinize iyi geliyorsa onunla devam edin.
Alt segment bir mamaya geçmeye,bütçenizi zorlamıyorsa gerek yok.
Etkisini şu an göremezsiniz belki ama içerik anlamında kötü mamayla beslenen kediler ileriki yaşamlarında başta böbrek sağlığıyla ilgili olmak üzere problemler yaşıyorlar.