Mama Seçimi

songuladali81

Merhaba. Kedim dişi 7 ay 18 günlük. 9 Şubatta operasyon oldu . Veterinerim NEUTERED SATIETY BALANCE verdi fakat Royal Canin Kitten Sterilised Kısırlaştırılmış Yavru Kedi Maması bizim için daha uygun değil mi? Veterinerin verdiği yetişkin için olduğunu biliyorum.

11 CEVAP

cemregrande

Merhaba veteriner hekiminizin önermiş olduğu mama Kediler için Diyetetik Tam Yem-Kısırlaştırılmış yetişkin veya kilo alma eğilimi olan kediler, kısırlaştırmadan itibaren 7 yaşına kadar-(Özel Amaçlı Yem) diye geçiyor klinik bir mama yani bu mama, siz tabii ki hekiminiz bunu kullanın dediği için bunu kullanmak zorunda değilsiniz ama zaten kediniz neredeyse 1 yaşına girecek artık yavru bir kedi değil, kitten türü bir mama almanıza gerek yok. Kediler 1 yaşında girdiklerinde insan yaşına göre 18 yaşına girmiş oluyorlar yani artık yetişkinler. Kısırlaşan kedilerde de kilo alımı kaçınılmaz bir durum, kısırlaştırılmış(sterilised) ve severek yediği bir mamayı vermenizde bir sakınca yok markası vesaire tabii ki sizin bütçenize göre önemli.

songuladali81

Ben kedimi nasıl beslemeliyim. Elimizde eski mamamız hala var. onları bitirse sıkıntı olur mu?

cemregrande

Elinizdeki mamayı kullanın bir sıkıntı olmaz ama ileriye dönük olarak elinizde kısırlaştırılmış(sterilised) mamanız olsun, kısırlaştırılmış kedi mamaları kedinizin kilo almasını önleyebilir, siz yinede kilosuna göre ölçülü mama verin.

songuladali81

Elimizde hiç açılmamış 3 tane 4 kiloluk ve bir tane de açılmış royal canin kitten mamamız var. Onları tüketmemizde sıkıntı yaratır mı?

cemregrande

Şimdi elinizde olan mamayı kullanın bence, kedinizde severek yiyorsa verin yesin, 12 kiloluk mamanız varmış anladığım kadarıyla 12 kiloluk mamayı ölçülü şekilde kullanın bitirin, sonra kısırlaştırılmış bir mamaya geçiş yapabilirsiniz ama eğer benim için rahat etmez derseniz kısır kedi mamasına geçiş yapın elinizdeki mamayı da sokak kedilerine verin. Dediğim gibi ölçülü mama verirseniz bir sıkıntı yaşanmaz kilo alımı açısından, elinizdeki mama bitince de kısırlaştırılmış kedi mamasına geçersiniz..

songuladali81

Elimdeki açık mamayı bitirene kadar vereyim. Kalan mamaları da NEUTERED SATIETY BALANCE ile karıştırarak vereyim. Veterinerim de öyle söyledi zaten.

songuladali81

Elimdeki açık mamayı bitirene kadar vereyim. Kalan mamaları da NEUTERED SATIETY BALANCE ile karıştırarak vereyim. Veterinerim de öyle söyledi zaten.

songuladali81

Elimdeki açık mamayı bitirene kadar vereyim. Kalan mamaları da NEUTERED SATIETY BALANCE ile karıştırarak vereyim. Veterinerim de öyle söyledi zaten.

songuladali81

Geçen hafta kedim kızgılıktaydı. Operasyon bizde ani gelişti. cemregrande

songuladali81

o yüzden kafam çok akrıştı

songuladali81

kızgınlık dönemi bitiminde üçüncü gün operasyona aldılar tekrar girmesin o döneme diye. mamalarımız elimizde kaldı yeni mamaya hemen geçiş yapacak mıyız yavaş yavaş mı olacak kafamız iyice karıştı. sonuçta beslenem önemli.