Lutfen Bakar Misinizzz

Fatmacakiir

Arkadaslar merhaba. Kedim suan 8 aylik bundan 2 ay once iannilmaz oyuncuydu surekli oyun oynardik ve mutlu gorunuyordu. Ama daha sonrasinda annemde alerjik seyled olusmaya basladi oksurmeye basladi surekli doktor astim belirtisi oldugunu soyledi evden kedimin gitmesi gerektigini soyledi ben cok direndim gitmesin diye hatta 1 ay daha bizimle kaldi ama annemin durumu kotuye gidince sahiolendirmek zorunda kaldim ama basta cok buyuk bi askla sahiplenmek isteyen insanlar sonralari bana sikayet mesajlari atmaya basladi surekli miyavladigini ve her yeri tirmaladigi i soyledi kediden baska ne bekliyorlardi bilmiyorum. 1 aya yakin baska evde kaldiktan sonra ben tekrar aldim ama geldiginde artik mutsuz gibiydi duzeni degistigi icin oldugunu dusundum ama haftalardir ayni artik yasina yaklastigi icin durgunlasmis olabilir diyor cevremdekiler acaba sizin fikriniz nedir

12 CEVAP

Gul36

Bu insanlar neden var ya anlayamıyorum. Neden aldınız madem kediye bunları yasatacaksanız.. kim bilir neler yaptılar, miyavliyor yaramazlık yapıyor diye. Herhalde kedi değil de sus eşyası istemişlerdi. Size geri verdiklerinde keşke bi kedi biblosu hediye etseydiniz. Şu insanların soyu tükense keşke ya.
Irvaa 'ya katılıyorum bu arada, ona bol bol sevgi gösterin, mümkün olduğunca yanından ayrılmayın, ödül maması verin, öpüp sarılıp güzel şeyler söyleyin. Size küsmüş olabilir şimdi, ama zamanla ve sevgiyle her şey düzelir. :)

Gul36

Bu arada bu alerjik durumlara zamanla bağışıklık olusabiliyormus. Biraz daha sabredin, belki anneniz de iyileşir. İnşallah kedinizden bi daha ayrılmazsiniz.

onurtemiz

Kediyi göndermek yerine annenizi iyileştirin ve ya bununla ilgili işlemler yapın (tüylerini hep tarayın, kedi sağlıklı beslenirse yaydığı astımsal rahatsızlık daha hafif olur, anneniz ona göre önlem alsın illa vardır yöntemler çözümler) . Kedinizle mutlaka extra ilgilenin. Sohbet edin konuşun onunla. Oynayın, oyuncakla oynatın. Ödül besinleri verin. Burnunuzla sevin ve gözlerinizi ikide bir kısarak bakın yaklaşın. Öpün sarılın. 4 ayak üstünde yanına yaklşaın şu anda. Tehditkar olmayın öyle bir şey düşünmesin hiç o

iirvaa

Bence yer değişikliği ve sizden ayrıldığı etkilenmiş olabilir. Sahiplendirdiğiniz kişiler iyi davranmamışta olabilir. Yaşıyla alakalı olduğunu düşünmüyorum. Bolca oyun oynamanızı ve ilgilenmenizi tavsiye ederim

ursaminor

Kısa bir tatile gitmişsiniz gibi düşünün. Kendinizi suçlamayın çünkü siz üzüldükçe hissediyor kediler. Siz mutlu, onlar mutlu... Siz gergin, onlar gergin. Hep böyle bu. O yüzden bu olay hiç yaşanmamış gibi düşünüp önünüze bakmanız en iyisi. Sizin sevginiz ve sabrınızla eskisinden daha mutlu bir kedi haline gelecektir en kısa sürede.
Bu arada alerji konusunda üstüne gidildiğinde gerçekten de iyileşen vakalar olmuş. Onurtemizin dediği gibi tüy ve kum temizliğine ekstra özen gösterin. Furminator, sık sık fırçalamak, kum kabınınn sık temizlenmesi çözüm olabilir.

septikbaykus

Ona küçük süprizler yapın :) şakası bir yana yeni ve çok seveceği bişeyler bulsak eski haline zamanla gelir bence.

Bir küçük top ne biliyim bi tırmalama tahtası gibi

Derdedermanim

Astım alerjik değil ise alerji testi yapılıp kedi alerjisi çıkmadı ise göndermeyin.Benim oğlumda astım ama ev tozuna akara alerjisi var evde bir sürü hayvan var sorun olmuyor kışın artar yazın azalır bazı alerjik bünyeler seneler sonra 40 lı yaşlarda kendini bellşi eder bir ömür boyu taşır ama değerler sonradan yükselir bunda alerjene fazlaca maruz kalmak etkili olur.Anneniz tetkikleri yaptırsın.Kediniz tranva geçirdi maması değişti ortamı değişti . Kedilerin ruh hali yabancı bir yere gidince anında 3-5 dk da yabancı gir kedi gibi olur tanıyamazsınız kendini koruma iç güdüsü gereğidir bu zamanla düzelicektir 8 aylık durgunlaşması için erken bir dönem diğer evde başka bir kediyle bir arada kaldıysa hastalık kapmışta olabilir.En kötü ihtimaller çoktur siz gözlemleyin...

Fatmacakiir

Cok tesekkur ederim yanitlariniz icin. Asla gondermeyi dusunmuyorum zaten artik. Vicdanim el vermiyor bu hallerine bolca ilgileniyorum isten izin aldim 2 gun bolca ilgilenicem onunla cok tesekkurler

Mariana

Bende verdiğiniz "insanların" kedinize iyi davranmadığını düşünüyorum :( biraz sevgi biraz ilgi kediniz eski haline gelicektir :) annenize de geçmiş olsun umarım hafif şekilde alerji atlatır

Fatmacakiir

Yas mamaya bayiliyor onlardan aldim odul cubuklarindan aldim ilgime karsilik veriyor yavas yavas cok sukur kendisine dokunmama izin vermezdi simdi kendisi sevdiriyor

onurtemiz

Oyuncaklar da alın bence (durumunuzu bilmeden konuşuyorum) çok güzel meraklı ve keyif verici kedi oyuncakları var. İki gün sonra alıp deneyin önce biraz sizinle vakit geçirsn varlığınıza alışın özür dilemiş olun :-)

nyssa

ay çok üzüldüm umarım tekrar sahiplendirmek zorunda kalmazsınız.zamanla enerjisi yerine gelecektir bol bol öpün :) annenize de acil şifalar