Kısırlaşma Sonrası

Maliks26

ne yapcamı bilmiyorum bu gün sabah 10 da kedimi kısırlaştırdık ve 1 gibi de teslim aldım eve geldiğinde doğru düzgün yürüyemiyordu ilk başta sonrasında kustu sarı köpük sıvı gibi bişeydi sonra yine yürüdü tuvalete gitti yatağa çıktı koltuğa çıktı kendisi ama yinede sallanarak yürüyor bi kaç kere aynı şekilde kustu ama sonrasınd da daha demin de uyuyordu kalktı sonra bi anda atladı koştu garip bi şekilde bi anda oldu şuan yine sakin yavaş yavaş dolanıyor arada ne zaman mama su vrrmem gerekiyor veterinere gitmeli miyim napıcam hiç bir şey bilmiyorum şuan yine dalonda oturuyor odaya kapatmalı mıyım yoksa evde dolansın mı birde başlık çok sinirlerini bozuyor sanırım sürekli tıslıyor hırlıyor ve yavaş hareket ediyor onun yüzünden toplamda 4 5 kere kustu sarı sıvı gibi aynı şekilde kütfen fikir verin

9 CEVAP

bayikbocuk

Ben de bugün kısırlaştırdım erkek kedimi.

Sabah 11'de ameliyata girdi, 12'de çıktı, uyanıp oturmaya başladı dedi veteriner. 5'te teslim aldım. Dikiş yok, yakalık yok, tekrar gelmenize gerek yok, akşam 9'da su verin, 1 saat içinde kusmazsa çeyrek ölçek mama verin dedi. Eve gelip kutudan çıkınca şaşkın şaşkın bütün evi dolaştı, sonra sakinleşti.

9 olunca su verdim, 1 saatte kusmadı, mama da verdim, yaklaşık 24 saattir aç olduğu için anında yedi. Şimdi hoplaya zıplaya faresiyle oynuyor. Sanki sabah ameliyat olan bu değil.

Maliks26

Yakalığı çıkarsam sıkıntı olur mu acaba kedim erkek

Maliks26

Yakalığı çıkarsam sıkıntı olur mu acaba kedim erkek

Maliks26

Lütfen birileri cevaplayabilir mi be zaman mama su vermeliyim napıcam

dilanbulent

Veterinerinizin telefon numarasını mı almadınız böyle ciddi bir durumda arayın akşam vakti falan dinlemeden, buraya yazıp vakit kaybetmeyin

ssedef28

anestezi etkisi geçince mama su verebilirsiniz eğer geçmediyse vermeyin tekrar kusar veterineriniz söylemedi mi kaç saat sonra mama su vereceğinizi

Maliks26

Başlığı çıkarttığım gibi gitti yatağına uyudu ama mama su içmedi uyuyor sadece şuan veyerinerime ulaşamadım o yüzden yazmıştım zaten

Maliks26

Veterinerim söyledi bana napmam gerektiğini ancak ben o anki korku telaşla unuttum ne zaman yemesi gerektigi vb

Ferdibuse

Anestezi etkisi 1 gün sonra hatta bazen iki gün sonra geçiyor evde değil sadece bir odada bakın çok hareket etmesin benim kedim uc gün boyunca hiç bir yememişti ama yedirmeye çalışmistim anesteziden 24 saat sonra azar azar su ve yaş mama verebilirsiniz kusuyorsa zorlamayin ama anestezi etkisiyle 2 gün kusmasu normal ama 2 günü geçerse endiselenin diskisini kontrol edin ishal olmadığından emin olun