Kedim Güneş Aşırı Tüy Döküyor Sanki Her Bastığı Yere Yapışkan Gibi Yapışıyor,Ne Yapmam Gerekir?

Kedim Güneş çok fazla tüy döküyor.Kucağıma bile alamıyorum temas ettiğimiz An heryerime tüyleri dökülüyor Kedimi sevemez hale geldim sebebi ve çözümü ne olabilir Tüyleri elektrik çarpmış gibi oluyor.

10 CEVAP

Ahudr

Hangi mamayi kullaniyorsunuz

KravatliKedi

mamaya bağlı döker ek gıda veriyorsanız döker

kedibabasi66

Bu mevsimde dökmesi normal. Mevsimler iklimler değişti. Bizimki de döküp sürekli yeniden uzatıyor. Ağaçlar bile yalancı bahara aldanıp çiçekler açtılar. Kedinizi hergun tarayın özellikle karın bölgesini. Bir de battaniyede yatıyorsa elektriklenmeden dolayı da dökülme oluyor.

Royal Canin Savour Exigent 35/30 S Kullandığım mama

Emirrckr

Mama değiştirebilirsiniz.
Tabir ettiğiniz şekilde tüy dökümü normal değil,elbet her canlı tüy döker ama sizinki fazla bence.
Mama kaynaklı olabilir,son zamanlarda stres yaşadıysa ondan olabilir bunlar da düşünülmeli.

Fidel0

Benim kedilerimde aşırı döküyor ve elektirikleniyor ben veterinere sordum eğer evde anlaşamadığı bir kedi varsa veya stresli bir durum söz konusu ise buna bağlı olarak tüy dökümü abartı şekilde olabiliyor. Benim kedilerimin biri diğer 2 sini çok fazla dövdüğü için strese girmişler.

anlaşamadığı tekir cinsinde Bir kedi var.Bende veterinere götürmeyi düşünüyordum Şuan 2 tane kedim var sokağa atamayacağım ıcın Bir çözüm yolu bulmam lazım

Ve şuan kendi sarman kedimi yaşadığım eve sokamıyorum Bodrum katımızda küçük bir komurlukte yatıyor 1+1 evde çok aşırı tüy döküyor Yanımda uyumak istiyor heryerim kıl tüy oluyor her yeri kıl ıcınde bırakıyor

Simurg1queen

Merhabalar arkadaşlar yorumları gördüm de yazmak istedim bende size sorayım...
1.kedinizi düzenli tarıyor musunuz?
2.sürekli mama değişikliği mi yapıyorsunuz?
3.pet kuaförüne hiç götürdünüz mü?
Şimdi gelelim asıl soruna arkadaşlar insan olarak bizim de kılımız dökülüyor bunun için yıkanıyoruz, taranıyoruz, traş oluyoruz..
1...Pet dostlarımızı hergün en azından 1 saat tarayın mevsim geçişlerinde ince ve kalın tüy değişimleri katmer katmer olduğundan yardımcı olun o küçücük tarak dilleri yetişemiyor demek ki 😺ve bol bol malt macun verin ki tüy birikimi miğdesinde taş gibi olmasın..
2..Mama'da yağ oranı az geliyor olabilir ıslak mamayı daha çok verin ve lütfen mama değişimi yapıyorsanız yavaş geçiş yapın.. Yeni mamasını kabına koydunuz eski mamasını üstüne ilave ederek her gün daha az yeni mama fazla olacak şekilde 1 hafta 2 haftaya yayın stres yüzünden de dökebilir sakin ve onun için mutlu bir ortam sağladığınızdan emin olmaya çalışın...
3...işiniz artık çıkılmaz bir vaziyete geldiyse tarama yıkama için Pet kuaförüne götürün parasını ödeyin onlar sizler için yapsın ama lütfen onu göreceğiniz şekilde orada durun her yere güven olmuyor.. Bu işlemden sonrada siz düzenli tarama yaparsanız tüy sorunu yaşamayacaksınız 😼😻😸

Tolga_yay26

Mama değiştir ek vitamin ver balık yağı balıklı mama gibi 1 ayda gösterir etkisini