Yoruldum

aleynapul

merhaba yavru sahiplenmek için delirdim iki üç ay boyunca çok uğrastım bir hafta önce 3,5 aylık bir kurzhaar sahiplendim ama gerçekten gün içerisinde beniçok ama çok yoruyor ben yanında olmadığımda eğer uyumuyorsa çok ağlıyor ve yemeğini kabından yemek yerine oturup benim vermemi bekliyor yürüyüşe çıktığımızda (biliyorum erken ama birtek o zaman ağlamayı kesiyor yoksa tüm enerjisini ağlamak için kullanıyor) sakin ama o zamanda kedileri kovaliyor ve ne bulursa dişliyor yiyor herkes mi bu kadar zorlandı yoksa birtek ben mi bu kadar zorluk çekiyorum hep böyle mi olacak

8 CEVAP

Derdedermanim

Çocuk büyütmek kolaymı çocuklar yaramazdır anneniz sizi bırakıp gitmedi sizde biraz emek sarf ediceksiniz zamanla herşey yoluna giricek bir kere köpek eğitimi ile alakalı yardım alın tecrübeli insanlardan alıştırdığınız herne var ise sonradan vazgeçirmekte zorlanırsınız o profildeki mi bir foto koyarsanız bizde sevelim biraz uzaktan uzağa.Köpekler insana uyar kedilere siz uymak zorundasınız.Kedilerdende şikayet edebilirsiniz tecrübeniz yok ise bir yerleri kemirmez ama tırmalar oda ilk zamanlar uyutmaz gece dahi sizi uyandırır yalnız kalmak istemez ilk zamanlar artısı sokağa çıkarma zorunluluğu yok ama pencere sinekliği olmazsa aşşağı düşer ölür yada sakatlanır...anlıyacağınız hayvan beslemek zahmetli ama zevkli ilk zamanlar zahmeti çok olur.

ursaminor

Derdedermanim'a katılıyorum. Her canlının yavrusu ekstra ilgi ve bakım istiyor. Yavruluk ayrı dert, gençlik dönemlerindeki havailik ayrı dert :D

Ama tatlı bela gibi düşünün. Boşuna denmiyor büyük sorumluluk diye. Yeri geliyor bütün sosyal hayatınızı iptal etmek zorunda kalıyorsunuz. Evde bakıma muhtaç bir çocuğunuz var gibi. Mesela spontane akla esen geziler filan size uzak oluyor. Önce eve gidilecek, mamalar sular ayarlanacak. O bakış gözde görülüp bütün gezilerden filan vazgeçilecek. Kedi/Köpek kucağa gelip tespih böceği gibi kıvrılıp bütün hayatını varlığını size emanet edecek. O zaman işte bu sorumluluğun gerektirdiği her şeyi yapmaya yemin ediyor insan. Onun o küçücük kalbi avuçlarınızda atarken ve üstelik size sonsuz bir sevgiyle pıt pıt pıt diye... İnsan her şeyden vazgeçebilir.

Konudan sapmayalım. Kolay olacağını söyleyemem açıkçası. Hareketli bir yavruyu büyütmek zorlu bir iş. O sizi disipline ederken, siz de onu edeceksiniz. Videoları izleyip köpeklerin alfası nasıl olunur diye araştırın. Ama ilk başlarda pek bir şey beklemeyin. Kapasite belli çünkü. Fazlasını beklemek haksızlık olur bu canlara. Sabır ve sevgi her şeyin ilacıdır.

aleynapul

URSAMİNOR VE DERDEDERMANİM az önce yürüyüşten geldik bir iki komut çalıştık maması suyu derken yoruldu tabi geldi yanima kıvrıldı sanırım bir anlık bir bezmişlikti benimki çünkü o benim yanıma gelip kıvrılınca böyle düşündüğüm için çok kötü hissettim sanırım şimdiden vazgeçtim vermekten zaman gösterecek artık ne kadar ilerleme göstereceğimizi ama onu kimseye vermeyeceğim onu sahiplenirkn sosyal hayattan vazgeçmiştim çok istiyordum sahiplenmeyi sadece ne kadar zor olabileceğini hesaba katmamışım ama yapacak birşey yok haklısınız o bana bende ona muhtacım

Findikzeynep

Lütfen kesinlikle onu terketmeyin.Geçmişi kötü ise böyle bağlı olabilir.Bence bu şekilde size bağlılığı artar ve harika bir durum.Her ne olursa olsun zaman geçtikçe düzeleceğine inanıyorum.İyi günler dilerim.

aleynapul

bazen acaba köpek yerine kedi mi sahiplenseydim demiyor değilim ama bir yandanda sabah beni karşılayışını gelip kucağıma yatışını çok seviyorum bilmiyorum doğrusu geç olmadan sahiplendiğim kişiye gerimi versem yoksa biraz daha sabır diyip beklesemmi ne hevesle ona oyuncaklar mamalar kulübe aldım ama bu kadar zor olacağını düşünemedim br yandanda vermeyi düşününce yüreğim burkuluyor

aleynapul

aslında şuanda sahiplendirenlerin neden bakamazsanız geri getirin dediğini anlıyorum ve birden fazla hayvana bakanlara sonsuz saygı duyuyorum bir hafta önce deseniz bana geri vermeyi düşüneceksin diye inanmazdım akrabalarımdan biri sahiplenip bakamadı birine verdi diye kızdım durdum ona ama sanırım kınadığın şeyler hep başına geliyor kardeşimle konuşacağım o bana destek olursa daha rahatatlatırız belki bana önerilerinizi yazarsanız atlatıp atlatamayacağımıza bakar max iki hafta içinde karar veririm şu ara yavruluğuna verip biraz tolere ediyorum ona asla ama asla kızmıyorum sadece çok yoruldum umarım kendimi ifade edebilmişimdir

aleynapul

findikzeynep benimde dileğim o yönde

Duman_34

Bence de hiç vazgeçme.Benim de Akita m beni çok yoruyordu.Ama o da biraz büyüyünce sen de ona alışıcaksın o da sana. Sanki hayatında hep varmış gibi hissedeceksin.Biraz zaman geçsin , sabret. Ondan sonra gerçekten çok güzel olacak ve harika bir duygu hissedeceksin.