Sadece Haşlanmış Et İle Besleme İlgili Düşünceleriniz?

Buse_odm

Mama çok pahalı kötü mama almak istemiyorum haşlanmış tavuk haftada bir haşlanmış ciğer alsam ne olur? Zararlı mı? Faydalı mı olur? (Dişleri düzenli fırçalanıyor gelecek yorumlar için belirttim)

5 CEVAP

AhsenAise

Aylık kuru mama masrafı ile 2 kg tavuk 1 kg tavuk ciğeri,1 800 Gr kıyma alınıyor ( bizim mamamiz için geçerli bu rakam ) içine zeytinyağı çok az pirinç ve patates ilavesi ile bir aylık sağlıklı mama elde edilebiliyor,zaten asıl gıdası avlanarak yediği hayvanlar olan canlı için kuru mamadan çok daha sağlıklı emin olunuz

Sağlıklı kalması için sadece et yetersiz olur diye düşünüyorum.
Tam dengeli beslenme bi sürü ek vitamin, mineral ve lif gerektirir.

aslihan_e

Kedi mamalarındaki protein genelde bildiğimiz protein tozu oluyor, en kaliteli en pahalı mamalar ayrı tabi. Etten aldığı protein kediye ağır gelmez. Mama yiyip üstüne et yese belki protein fazla gelirdi. Ucuz mamadan bin kat iyidir öyle beslenmesi.

AhsenAise

Haşlanmış yumurta,ev yoğurdu kuş yeminden ürettiğimiz çim de ilave olanlar

Realbadvroken

Çok fazla protein olur bence çeşitli rahatsızlıklara yol açabilir bu yüzden ben haftada bir veya iki haftada bir haşlanmış et veriyorum