Araba Çarpması Sonucu Ayağı Kırılan Köpeğin Bakımı

kimyonesra

Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 2 hafta önce yolda bir köpeğe araba çarptı ve çarpan insan müsvettesi kaçtı gitti. Köpek yavruydu yaklaşık 4 aylık. Veterinerimize götürdük hemen iç kanaması için iğne yapıldı ve ayağı sarıldı. 2 hafta kadar böyle kaldı, dün köpeği üniversite hastanesine götürdük. İlaçlarını iğnelerini yaptılar ve ayağını alçıya aldılar. Ameliyat yapalım dediler ve maalesef 10 bin tl istediler. O anda o miktarı karşılayamayacağımızı söyleyince ameliyatsız da ayağın iyileşebileceğini yavru olduğu için daha iyi toparlayıp kaynayacağını söylediler. İki hafta sonra tekrar kontrole gelmemizi istediler. Anneannemlerin evi bahçeli, orada dam gibi bir yer var oraya koyduk köpeği. Mamasını suyunu koyduk bir de yer yaptık kendisine. Şu an keyfi yerinde ama canı yanıyor hissediyorum. Bu süreçte mama, tavuk haşlaması gibi yiyecekler dışında ne vermeliyiz? Lütfen yardımcı olur musunuz? Çarpıp kaçan kişiyi de Allah'a havale ediyorum.

5 CEVAP

tengrist

günaydın, acil müdahelesi yapıldıysa bundan sonra ağrısı çok olacağı için ağrı kesici takviyesi alınabilir (veteriner uygun görürse). genelde iç kırıksa bölge hareketsiz kalacak şekilde sarılıp birleştirilir öyle kaynar kemik veterineriniz de bu ihtimali görüyor ise kırık olan bölgeyi sabit tutmaya çalışın, çok fazla oynatmayın bir süre sakin kalması gerekiyor. kırık bölge sabit kaldığı taktirde 2-3 aya kaynayacaktır, geçmiş olsun.

kimyonesra

Çok teşekkürler. Kendisi günün çoğunda yatıyor ama tuvaleti, maması için kalkıyor geziyor biraz. Bir hareketi o. Beslenme konusunda bir şey önerebilir misiniz

tengrist

hafif haşlanmış ciğer ve yüreği suyuyla birlikte verebilirsiniz köpekler için protein vucudun gelişiminde ve yaraların iyileşmesinde kilit taşı görevindedir protein miktarı hayvansal gıdalardan karşılanan bir mama tercih ederseniz daha sağlıklı olur ve daha hızlı toparlar

tengrist

mama tavsiyesi veremiyorum köpek için ama gelişim sürecinde olduğu için tahılsız yavru köpek mamalarına bir bakabilirsiniz

kimyonesra

Güncel