Ek Gıda Ve Atıştırmalıklar

songuladali81

Ek gıdalar ve atıştırmalıklar dişi kedinin erken kızgınlığa girmesine yol açar mı?

2 CEVAP

Mini2019

Eskiden pek sık olmazdı yavru kedinin kızgınlığa girmesi. Şimdilerde nedendir bilinmez, 6-7 aylık kediler kızgınlığa giriyor.

Emirrckr

Ek gıdaların tetiklediğini düşünüyorum bende.
Hani şu ekstra verdiğimiz vitaminler olsun,balık yağları falan.
Kediyi daha hızlı geliştiriyor ve erken kızgınlığa sokuyor.
Hatta bu sadece hayvanlarda değil insanlarda da var ve erken ergenlik olarak geçiyor.
Son yıllarda çocukların daha erken ergenliğe girmesi gibi.
Neyse konudan sapmayayım bence etkisi var kesinlikle.
Birde tabiki mevsimlerin de allak bullak olması onları da etkiliyor.
Eskiler mesela çiftleşme ayını Mart demişler ama şimdi baktığımızda çoğu kedi Mart’ta doğurmuş bile oluyor sokaklarda.