Tüyleri Çekince Ele Gelmesi Normal Mi

Tuanaalsk

Kedim normalde az tüy döken bir kedi dün maalesef kuru şampuan kullandim zararlı olduğunu bilmiyordum bir daha kullanmayacagim sanki ondan sonra tüyleri dökülmeye başladı gibi çekince elime geliyor gibi normalde de geliyordu da benim mi yeni gözüme battı bilmiyorum+ birde dün kedime ultrason bakıldı acaba stresten de olmuş olabilir mi ? Ne yapmalıyım?? Veteriner yikamamami derisini iyice kötü yapacagimi soyledi

4 CEVAP

ssedef28

tüylerini çektiğinizde birkaç tane gelmesi normal zaten. kuru şampuan neden kullandınız ki tüyleri mi yağlanıyo pisleniyo sanki hayvanın kendini temizliyor zaten. stres olunca ekstra tüy döker yıkarsanız da stres olur yine döker tüylerinde kuru şampuan kalıntısı varsa nemli havluyla silebilirsiniz yıkadığınızda derisindeki yağ tabakası bozuluyor tüyleri dökülür hava da soğuk üşür bence yıkamayın kendi haline bırakın yalanıp temizler kendisi. kullanıyor musunuz bilmiyorum ama deri ve tüy sağlığı için macunlar var veterinerinize danışıp onlardan alabilirsiniz

Tuanaalsk

Hayır ultrasondan dolayı yapış yapış olduğu için yıkadım normal şartlarda yikamiyorum

Pamres

İlk bir kaç gün kendi galine bırakın bir şey yapmayın. Yine eskisi gibi çok tüy dokmezse sorun yok. Ama tüy dökümü artarsa hekimle konuşup mama değişikliği veya vitamin kullanımına başlarsınız. Ama muhtemelen bunlara gerek kalmayacaktır

Fidel0

Bu dönemde tüy dökülmesi normal fakat dediğiniz şekilde yoğun bir dökülme olması normal değil kediler genellikle strese girdikleri zaman tüy dökümü artar muhtemelen kedin veterinere gidip geldiği için strese girmiş