Dışkıda Kan Ve Beyaz Parçalar Parazit Mi

Aslibktss

Kedim önce normal dışkı yapıyor sonra ishal bir şekilde ve kan vardı birde dışkısında beyaz küçük parçalar halinde şeyler var parazit olabilir mi

11 CEVAP

Can881

Pirinc gibi ince uzun beyaz renkli ise,büyükleri hareket de eder, iç parazit kesinlikle.ishal durumu var belli, kanlı dışkı ciddi bir durum veterinere gidilmeli bence kesinlikle, gecmiş olsun

Aslibktss

Veterinere götürdüm aslında hatta kan tahlili yaptılar önce değerleri normal bir sorun yok dendi geçen gün de dışkısını getirin bakalım dediler onu götürdüm dışkıda herhangi bir parazit yok dendi ama gerçekten çok kötü bir koku var ve bu şekilde beyaz pirinç gibi parçalar hareket etmiyorlar ama teşekkür ederim bu arada

livicarmen

baska bir veterinere goturmenizi tavsiye edebilirim ve ic parazit asisi yapildi mi boyle kanli ishal durumunda direkt yapiyorlar tas gibi bir seyde olabilir tam bilgi veremiyorum ama kanli ishal ciddi bir durum farkli veterinerden gorus almaniz sizin icin daha iyi olabilir gecmis olsun

livicarmen

baska bir veterinere goturmenizi tavsiye edebilirim ve ic parazit asisi yapildi mi boyle kanli ishal durumunda direkt yapiyorlar tas gibi bir seyde olabilir tam bilgi veremiyorum ama kanli ishal ciddi bir durum farkli veterinerden gorus almaniz sizin icin daha iyi olabilir gecmis olsun

Aslibktss

Evet iç dış paraziti var hatta iç paraziti 10 gün sonra tekrar verdiler ondan sonra böyle beyaz şeyler dışkısında olmaya başladı teşekkür ederim

Elfffff

Merhaba veteriner fakültesi öğrencisiyim eğer pirinç şeklinde ise biz bu tür parazitlere cestod yumurtası diyoruz yani dışkıda hareketli bir şey görmemeniz parazit olmadığı anlamında gelmiyor içindeki ana parazit yumurtlarını atıyor olabilir.hafif kanlı ishalden parazit olabileceğini düşünüyorum.

kedibabasi66

Görsellerde parazit ya da yumurtası yok. Hangi mamayı kullanıyorsunuz bilgi verirseniz. Bizlere de rehber olur.

aslihan_e

İshal kedide yiyecek artıkları da beyaz beyaz görülebilir, tam sindiremiyorlar ishal durumunda çünkü. Parazitten endişe varsa mutlaka ilkinden 3 hafta geçinde tekrar uygulama yaptırın.

Aslibktss

Evet hareket etmiyorlar ama dışkısında mukuslu bir yapı var ve kötü de kokuyor hatta bazen tuvaletini tutamıyor dışkı testinde parazit yok dendi ama niye böyle anlamadım hills i/d mamasını kullanıyorum veteriner verdi ama bir işe yaramadı bir normal bir ishal oluyor

Aslibktss

Hatta birkaç gün veterinerde serum da taktılar eve geldikten sonra 2-3 normal dışkıladı sonra tekrar aynı şey oldu evet ben tekrar bir parazit uygulaması yaptırıcam teşekkürler hepinize

kedibabasi66

Caniverm iç parazit hapı yarımın yarısı kadar verseniz yeterli olur. Tek sefer verdim ve kedimde 1 yıldır parazit yok. Diğer kedimdeyse hiçbir uygulama yapmadık. 3,5 yaşına geldi. Sadece suyuna ara sıra bir iki damla elma sirkesi damlatırım. Kediden kediye değişiyor olabilir. Belkide sizde ki sorun parazitte olmayabilir. Mama ve yaş mama vs. kontrol edin.