Kedimi Kısırlaştırmalı Mıyım Yoksa Bir Defa Doğum Yapsın Mı?

duman2707

Arkadaşlar dışarıda ve apartmanın bi bölümünde baktığım 10,5 aylık dişi kedimin nerdeyse 3-4 haftadır süren bir kızgınlığı vardı
Kısırlaştırmak için hekimimle görüştüm ama kızgınlığının bitmesini bekleyelim dedi en son çare sakinleştirici bitkisel şeyler de kullandım ama kızgınlığı hiç hafiflemedi bu süreçte çifrleşsin dedim onda da erkek kedilere hep saldırdı tısladı kısacası kendisi de ne yaşadığının farkında değil gibiydi
Bugün sabah ilk kez istekli çıktı ve en son 6 erkekle dışarda gördüm çağırdım gelmedi bende olsun bitsin diye üstelemedim şu anda da ortalıkta yok
İlk kez bu gece dışarıda kalacak bi yandan endişeleniyorum ama en azından çiftleşirse kızgınlığı geçer diye düşünüyorum bu süreçte kilo da verdi çünkü iştahı da azalmıştı
Umarım toparlar bi an önce
Şu an vicdanımı yokluyorum normalde hekimim çiftleştikten sonra getirin kısırlaştırabiliriz dedi ama ben karar veremiyorum
Yavrular atılıp gitmeyecek yine apt alt katta doğum yapar büyütür sonra belki birini bırakır diğerlerini sahiplendiririm ama işte bi yandan da sahiplendirme konusu canımı sıkıyor
Yavruları aldırmakta sahiplendirmekte vicdani mesele gerçekten
Sizlerin fikirlerine ihtiyacım var sizce doğsunlar mı yoksa kısırlaştırayım mı?

21 CEVAP

duman2707

Dun gece son indiğimde biraz iyiydi mama yedirebildim sonra yine kapıya gidip bağırdı bi süre
Oyun falan oynattım biraz
Geceyi içerde geçirdi ama sabah komşu giderken çıkmış şu an yine ortada yok bekliyorum bakalım
Güvenli olsun diye içeri erkek kedi sokacağım ama çok fazla işiyorlar dün kedimi içeri alırken biri daldı hemen çıkarttım ama koku bırakmış o koku bile sinmiş içeri
Apartman ortak alan olduğu için müsaade etmezler kendi kedilerim sorun yaşasın istemiyorum çünkü

Emirrckr

Tekrar çıkmışsa bugün de çiftleşir,
Kendi isteğiyle çıkmış çünkü,önceden siz salıyordunuz galiba.
Bugün çiftleşsin geri geldiği zaman alın.
Zaten hamile kalmıştır,kızgınlığı illa geçecek.

Emirrckr

Sevindim bulmanıza,
Salmayın artık ama aslında komşuları da uyarsanız iyi olur..
Kızgınlıktan çıkınca kısırlaştırabilirsiniz.

Emirrckr

Sahiplenmek istiyorsanız öncelikle erkek kedileriniz için hekiminizle görüşün bence.
İlk adım bu olsun.
Kısırlaştırabilir miyim diye danışın.
Erkek kedileriniz bu süreçte kısır olmazsa dişi kedinizi pek rahat bırakmazlar.
Dişi kedinizde müsaade etmeyeceğinden her iki tarafta gerilir,strese girer.
Erkek kedileriniz çünkü yalnızca bir ev ortamındalar ve ortama dahil olan tek bir dişi kedi var,peşini bırakmazlar.
Önce onların da kısırlaşması lazım.
Epey maliyetli olur ama bütçem yeter diyorsanız ne âla..

duman2707

Beni tanıyan tanır bu kedimin annesinin yavrularında sahiplendirme konusunda olumlu şeylerim de oldu olumsuz şeylerim de
Hala pişman olduğum kedilerim var keşke burda kalsaydı sokak kedisi olsaydı ama gözümün önünde olaydı dediklerim de var ama bi yandan çok iyi bakılan hala fotoğrafı atılan paylaşılan kedilerim de var

duman2707

Evime alamıyorum çünkü evimde iki erkek kedim var yeni yeni ergenliğe giriyorlar şimdi kızgınlıkta popo kaldıran bi dişi görürseler benimkilerde kızgınlığa girecek çiftleşecekler ve erkek kedilerimi kısırlaştırmak için çok erken(daha 6,5 aylıklar)birde çiftleşmeyi genel olarak öğrensinler istemiyorum ilerde zorluk yaşamamak adına