Promazin Sakinleştirici

Merhaba arkadaslar yarın kedimle 15 saatlik bi yolculuk yapacağım veterinerim promazin verdi ama daha önce hic kullanmadım ve ilk defa birlikte otobus yolculuğu yapcağız taksiye falan binince hiç bağırmıyor cok akıllı duruyor ama otobuste ne yapar bilemiyorum kullanmak konusunda cok kararsız kaldım kötü bir etkisi olur mu daha önce kullanan var mı acaba

4 CEVAP

3 saat oldu yola cıkalı sakinlestiriciyi kullanmadım korktum bi şey olur diye iyi ki de kullanmamışım çok uslu duruyor uyuyor hatta mışıl mışıl cevaplarınız için teşekkür ederim

aslihan_e

Tabi ki riskleri var, hatta ciddi riskleri var. Kalp rahatsızlığına kadar götürebiliyor. Ben olsam kullanmazdım, zaten öyle aşırı stres olan bir kedi değilmiş. Benim kedilerim de araba sesi duyunca hiç seslerini çıkarmazlar, saklanmaları gerektiğini düşünürler içgüdüsel olarak. Belki arada miyavlar ama konuşursanız rahatlayabilir. 15 saat uzun bir süre olduğu için ilacı yanınıza alın ve baktınız aşırı panik oldu, o zaman molada kapılar kapalıyken içirirsiniz. Ben olsam göğüs tasması da alırım yanıma, uysal bir kediyse molada yürütürdüm bile. Kan dolaşımı hızlanırdı.

Fidel0

Araba ortamı zaten kedileri strese sokan bir ortam ve baksında olacağı için bir yere gittiğinin bilincinde olacaktır bu nedenle ses çıkarmayacaktır. Yolculuk sırasında fazla strese girmemesi için arada onunla konuşmanız onu sakinleştirir strese girmesine engel olur böylelikle seste çıkarmazlar.

songuladali81

Bizde kızım ile birlikte Çanakkale'den İzmir'e gideceğiz. İnşallah mışıl mışıl gideriz. ;)