Yeni Doğum Yapan Kedim Pirelendi

Merhaba. Kedim ev kedisi degil sokakta bakiyorduk bu sebeple pirelenmis bugun dogum yapti hatta suan devam ediyor dogum :) ama ben pireleri nasil halledecegimi bilmiyorum. Yavrulara da gecmesi muhtemel suan. Veteriner emzircegi icin pire damlasi yahut tasmasini kullanamazsin dedi. Ne yapacagm arkadaslar. Bu pireler Yavrulara da zarar verr mi ? Bir de kednn yanina indigim anda pireler benm üstüme de geliyor :/ hayvann yanina gidemiyorm :(

8 CEVAP

aleynapul

limonlu suda işe yarıyor isterseniz onuda deneyin

kedilimadam

Limonlu su anne kediyi de rahatsız edebilir.Kediler turunçgil kokularından haz etmezler.

kedilimadam

Sakın öyle bir şey yapmayın!!! Limonlu su sıkabilirsiniz demek istemiştir.

Derdedermanim

Hayır tabiki derisine sürülür yeni doğum yapmış bir kediye hiç bir müdahalede bulunmayın hatta dokunmayın yanına girmeyin.Yavruları hemen taşır zaten gidip gelip uğraşırsanız.Pire sokakta yaşıyor ise temizlesenizde olur zaten eve almadıkça çözülmez.Şuan sadece sukunet bırakın dokunmayın bakmayın.

kedilimadam

Kedinin kaldığı yere yakın şekilde biberiye yaprakları koymayı deneyin.Haşereler biberiye kokusundan nefret ederler.Belki böylece pireleri döker.Şu an için aklıma başka bir yöntem gelmiyor, çünkü anneye herhangi bir ilaç ya da bitkisel sprey sürecek olursanız yavrular emmeyebilirler.

Limonlu su mu icircem ?

Tamam hepinize çok teşekkür ederim.

aleynapul

hayır tabiiki içirmeyin suya biraz limon sıkıp onu kedinin derisine sürün bir tarak yardımıyla daha rahat olur pireler uzaklaşır ama bir yandanda haklılar sokakta kaldığı sürece pirelenmesi ne yazıkki geçmez yada çok kısa bir süreliğine geçer