Kedim Çok Mutsuz Sebebi Nedir?

Merhabalar 11 aylık erkek scotish fold kedim var. Kedim son zamanlarda 4 veya 5 gündür yemek yemiyor, tuhaf yerlerde yatıyor, çok mutsuz ve huzursuz. Serumlarla duruyor ayakta... Veterinere götürdük herseyine baktı sağlıkla ilgili birsey yok galiba depresyonda dedi. Kendini yalamıyor ve olduğu yere çöküp yatıyor sadece. Sizce sebebi ne olabilir?

5 CEVAP

Elfffff

Merhaba kediniz soğuk yerlere mi yatmayı tercih ediyor

aslihan_e

Bence sağlıkla ilgili kesin bir sorunu var ama bulamamışlar. Bazen viral hastalıkları testlerde bulamıyorlar mesela. Adamın birine bilmem kaç kere Korona testi yapılmıştı ama Korona çıkmamıştı, entübe haldeydi, en sonunda pozitif görünmüştü. Belki başka veteriner görüşü alınabilir. 11 aylık kedi neden durduk yere depresyona girsin. Eve yeni kedi alınır onu istemez, oyun arkadaşını kaybeder, bir travma yaşar falan depresyona girer belki. Onda da önce belirli tepkiler verir, şak diye bitkisel hayatta gibi davranmaz. Tuhaf yerlere yatma da hastalık belirtisi. Belki Scottish fold olduğu için eklemleri aşırı derecede ağrıyordur bilemeyiz. Kakası nasıl? Kabız olunca da öyle oluyorlar. Kaka yaptığını görüyor musunuz? Yemiyorsa mutlaka şırınga ile besleyin, suyunu da şırınga ile içirin.

Evet banyoda yatıyor soğuk yerleri tercih ediyor.

Yemek istemiyor hiç ama biz genede bi şekilde yedirmeye calisiyoruz böyle giderse gözümüzün önünde bitirecek ama dediğiniz şırınga yönteminide uygulayacağız teşekkürler..

Elfffff

Ateşi olabilir