Deri Hastalığı Var

Sudew

Kedimin derisinde kabuklanma ve pullanma var beyaz şişlikler var ve patlayıp kabuk oluşturuyor ve o bölge de tüyler kanayarak dökülüyor mantar diye düşünüyorum ama bilir kişilerden duymak istiyorum ve yaşadığım yerde eğitim de dahil çoğu şey kısıtlı veteriner bulamıyorum bile lütfen yardım edin bir cevap belki Bi ilaç önerisi rica ediyorum

1 CEVAP

Mini2019

Eğer mantarsa, Mantar ilaçları deneme yanılma yapılamayacak kadar çok ağırdır. Öncelikle bağışıklığı yükseltmeye çalışın. Beslenmesini çeşitlendirin.
Ev yemeklerini vermemeye çalışın.

Yaralara pamukla batikon sürebilirsiniz.

Ezbere ilaç kullanmak hem karaciğeri bozar. Hem böbreklere zarar verir. Hem de ilacı değilse boşu boşuna kullanılmış olur.

Eğer pire alerjisiyse, pirelerden kurtulmanın yoluna bakmak lazım