Kısırlaştırma Sonrası Enfeksiyon

Ssilaa_d

Kedimi kısırlaştıralı 11 gün oldu fakat üç gün önce ameliyat bölgesinde şişlik vardı veterinere gittik enfeksiyon olduğunu 5 gün boyunca getirmem gerektiğini söylediler fakat gidip geldikten sonra çok kötü oldu veterinere gitmeden önce keyfi yerindeydi oyun oynuyordu mamasını falan yiyodu iki gün götürdüm iki gün boyunca hep tedirgin bi şekilde saklandı bugün o yüzden götürmedim keyfi yine yerinde oyun oynuyor vs ama ameliyat yerinden akıntı geliyor enfeksiyonun dışarıya akıp çıkması iyi mi olur kötü mü bilemedim antibiyotik evde kullanıyoruz yarasına krem vs önerdiğiniz bişey varsa yardımcı olur musunuz

7 CEVAP

kedibabasi66

Sarı kantaron yağı öneririm (orijinal doğal olmalı bu sayede hem yarayı kısa sürede iyileştirir hem soğuk olarak uygularsanız kaşıntıyı önler.) sadece bir iki damla yeterli. Enfeksiyon içinde en güzel en kolay yöntem şurup. Klomoks Bıd, Amoklavin Bıd 400/57 Veteriner kliniklerinden alabilirsiniz.

Ssilaa_d

Çok teşekkür kantaron yağını yarın alcam akıntı vardı ama akıntısı durdu şişkinlik de azalmış akıntı olarak çıkması iyi mi oldu kötü mü oldu bilemiyorum bunun hakkında bilginiz varsa yardımcı olur musunuz bişey olmasından çok korkuyorum

Ssilaa_d

Çok teşekkür kantaron yağını yarın alcam akıntı vardı ama akıntısı durdu şişkinlik de azalmış akıntı olarak çıkması iyi mi oldu kötü mü oldu bilemiyorum bunun hakkında bilginiz varsa yardımcı olur musunuz bişey olmasından çok korkuyorum

Ssilaa_d

Çok teşekkür kantaron yağını yarın alcam akıntı vardı ama akıntısı durdu şişkinlik de azalmış akıntı olarak çıkması iyi mi oldu kötü mü oldu bilemiyorum bunun hakkında bilginiz varsa yardımcı olur musunuz bişey olmasından çok korkuyorum

aslihan_e

Veterinere götüremiyorsanız evde hap şeklinde falan devam etmelisiniz, kısa süreli antibiyotik kullanılıp bırakılması antibiyotik direnci oluşturabilir. Akması daha iyi tabi ki, daha hızlı iyileşir. Antibiyotik hapı ezip direkt yaraya sürerseniz mikropları öldürüyor, belgeselde görmüştük, fillerin yaralarının içine antibiyotiği ezip koyuyorlardı, sonra kedilerimizin iltihaplı yaralarında uyguladık faydasını gördük. Tabi ayrıca hap yutmaya devam etmeli. Terramycin merhem de çok iyi geliyor, antibiyotiği ezip onun içine karıştırıp da sürebilirsiniz. Terramycin mikrop öldürmesinin dışında ameliyat yaralarının hızlı iyileşmesi için de kullanılıyor.

kedibabasi66

Veterinerin terramycin ile iyileştiremediği yarayı ben iki günde kantaron yağı ve Silverdin kremle iyileştirdim bunu kendide itiraf etti. Böylece 10 bin lira masraftanda kurtulmuştuk. Bilgi ve deneyim çok önemli. Terramycin yarayı çok geç iyileştiriyor. Belkide geç iyileştirsin diye kullanılıyor. Getir götür her seans para.

Sukufe-Cici

Evet bize de teramicyn verdiler. Kullaniyoruz. Ancak tek faydasi yarayi kapali tutmasi. Onun disinda iyilesme gozlemleyemedim. Bugun kantoron yagi kullanmaya basladim. Ayrica kedim tadinida çok sevdi birazcikta ona yalattim. İcine disina umarim iyi gelir. Ayni sekilde kisirlastirma sonrasi sislik vardi. Onu kendi yalayarak patlatti atesi dusmuyor ve iyilesmiyor. Bakalim.