Kedimde Apse

Sukufe-Cici

Anket

Veteriner degistir
(2 oy)
Veterinerin yapilacak her seyi denemis
(1 oy)
Toplam (3 oy)

Merhaba,
Kedimi kisirlastirdim uzerinden 1 ay gecti. Ayaga kalkmamaya ve yurumede zorlanmaya baslayinca veterinere goturduk. Atesi 41.5 dereceydi. Normal en ust sinir 39.5 mus ve bizimki 1 derece ustundeydi. Ates dusurucu, serum, antibiyotik, mide koruyucu yapti. Evde kullanmamiz icin Klindan verdi (kapsulun 1/4 u ile 0.5 mg su karistirip siringayla gunde 1 defa verdin dedi). 2 gun sonra kontrole goturecegimiz gun kisirlastirildigi yeri yalaya yalaya kanatmisti buradan baya kan akti. Veteriner oraya ic yikama yapip siringayla antibiyotik bitakti. Ufak bir delik olusmustu. Ayni antibiyotigi kullanmaya yaranin uzerine terramycin surmeye devam ettik. 2 gün boyunca yine hareketinin dusmesi uzerine tekrar goturduk ve atesinin devam ettigini soyledi. Bu sefer “apse” olarak ifade ettigi yere 2 adet zimba yapti. Ayrica ilaci degistirdi klindan kullanmayin dedi. Bu defa “Amoklavin” surup yazdi. (1.5 mg sabah aksam 12 saat) ancak bunu asla icmedi tukurdu kustu. Yine veteriner yoluna gittik ve bu defa her gün getirin ben igne olarak yapacagim dedi. Goturdugumuzde yine ic yikama yapti ve zimbalar islevini kaybettigi icin tekrar zimba yapti. Ayrica hucre yenileyici bir igne ile ates dusurucu yapti. Ancak hala ayaga kalkmiyordu. En son bugun goturduk ve yine antibiyotik yapti ve bu sefer bir de veraflox diye epey pahali bir surup verdi. İkisini birlikte kullanacakmis. Ancak kedim hala atesli ve hareketsiz. Sisi inmedi. Sizce veteriner degistirmeli miyim? Bu arada her teramycin surusumde once oksijenli su ile temizliyorim baticon suruyorum sonra krem suruyorum.

16 CEVAP

Puffy2021

İyi bir hekim, kedinin direnci, tedavi de bizim istikrarimiz vazgeçmeyisimiz herkesin rolü çok büyük sizede çok geçmiş olsun.