Kedim Yuzume Bakmiyor

Veranifer

Arkadaslar bir kedi sahipleneli cok olmadi cok sakin bir kedi zaten cok rahatsiz etmemeye calisiyoruz genelde uyuyor mamasini suyunu iciyir kendini sevdiriyo uyuyor cani istediginde yatagima cikip kendini sevdiriyor ama goz temasi hic kurmuyor yuzume bakmiyor kendini sevdirmeyi seviyor sirtin asagisina inmedikce kafasini opmemden de cok hoslanmiyor ama sevilmeye bayiliyor kediler cok goz temasi kurar denmisti ama bizimki bakmamak icin her seyi yapiyor normal mi acaba sahip gibi asosyalmiyiz ne :)

3 CEVAP

Veranifer

arkadaşlar çok teşekkürler son birkaç gündür bakmıyordu yüzüme biraz da karnımız şişti vet e gittik kabız olmuşuz bi iğne yedik şu an capcanlıyız ve evet ev problemleri bitti çok şükür kedi hastalanınca kediden ölümüne korkan annem ya bu hasta olmasın ben oluyum diye ortalıkta dolaştı babam hangi vet e gidelim diye küçük kardeşimde rahatsız etmemek için sevmeye bile korkuyordu çok teşekkürler önerileriniz için zamanla gerçekten düzeliyormuş

Kediler güvendikleri insanlarla göz teması kurarlar. Henüz yeni sahiplenmişsiniz size tam anlamıyla güvenmek için zamana ihtiyacı var. Sonrasında zaten gözünü size dikip uzun uzun göz teması kuracaktır :)

Gul36

Sanıyorum ki evde sorunlarınız vardı, onları hissediyordur ve bu nedenle kendisini henüz %100 güvende ve kendi evinde hissetmiyordur. Daha çok sevgi gösterin, severken sürekli konuşun, ödül mamaları verin, daha fazla oyun oynayın. En önemlisi, biraz zaman verin.

Bu arada daha önce açtığınız konuda nasıl gelişmeler var? Ailenizin davranışları düzeldi mi? Evde durumlar nasıl?