Eve Yeni Gelen Yavru Kedi

serkan5524

2 tane 2 aylık yavru kedi getirdim eve yaş mamayı bile yemiyorlar, sessiz sessiz evin içinde geziyorlar sadece, normal mi bu durum? Malt macun yediler sadece nohut tanesi kadar

22 CEVAP

serkan5524

@Mslna01 nd yavru kedi maması somonlu, ben görmeden yemişte olabilir kuru mama

Popo temizliğini kumdan çıktıktan sonra küçük büyük tuvalet fark etmez takip edin zaten yalarsa öğrenmiştir ama her defasında çıktığında veya daha sonrasında yapmıyorsa anneden öğrenemeden ayrılmış demektir..
Öğrenmeleri için de tuvaletten çıktıklarında büyük/küçük fark etmez.
Pamuk alın bolca ıslatın pamuğu popo kısmını silin biraz ıslaklık kalsın böylece ıslaklığı onu rahatsız edeceğinden hemen yalayacaktır bunu bir kaç gün devam ettirin taki tuvaletten çıktığında yada belli bir süre sonra siz müdahale etmeden temizlediğini görene kadar.. 🫠

@serkan5524 Öyleyse yeni geldikleri için muhtemelen biraz daha takip edin ufak ufak oynatmaya çalışın kediler oyunla bağlanır çünkü 🫠 sonrasında bakarsınız iştahsızlık halsizlik gibi gözlemleriniz olursa bir veteriner hekime göstermenizi tavsiye ederim

Mslna01

Ne zaman geldiler

serkan5524

@Emirrckr acana nın yaş mamasını verdim yavru için olan, nd de var somonlu ama o çok katı sert

Mslna01

Kullandığınız ma gayet güzel kontrole devam edip yemezlerde veteriner hekime gidin

Mslna01

Kuru mamayı önce toz haline getirin sonra omamaya su ekleyip püre haline getirin yani yaş mama kıvamına gelsin her gün kuru mama serpin üstüne sonra yaşı azaltıp kuru mamayı çoğaltın her gün eğer yaş mama isterse içine biraz karıştırın ama onu da her gün azaltın kutuyu çoğaltın