Ne Yapmalıyım

Kedim 6 buçuk aylık 2 aylıkken sahiplendim fakat ne geceleri uyutuyor ne de evde sağlam eşya bırakıyor gündüz eşimle ben çalışıyoruz eve akşamları geliyoruz ve ne kadar ilgilensek de tabiki bu durum zor oluyor kendi işimiz olduğu için izin günü falanda olmuyor kedimi sahiplendirmek istemem ama başka şansım yok gibi duruyor fakat vicdan olarak içim rahat değil sonuçta ona da kıyamıyoruz ama böyle de onun açısından üzülüyorum. Önerisi olan var mı ?

6 CEVAP

Can881

Silindir şeklinde iple sarılmış tırmalama ve tırmanma oyuncağı tek yapabileceğiniz ya da evde onunla daha fazla zaman geçirmek,bir iki yaşına kadar yanlız kalmak depresifleştiriyor kedileri

Mslna01

Gece yatmadan önce 15-20 dk oynatın koşturup yorunve mama verin uyur o zaman

Tolga_yay26

Merhaba can beye bu konuda katılıyorum kedinin yavruluk döneminde çok yanlız bırakılması onu depresyona sokar ve agresifleşir kediler günün çoğunu uyuyarakda geçirebilir bu yüzden onu yoracak daha sonra rahatlatacak birşey bulmanız gerekiyor relax paste gibi yorulması içinde küçük oyun topu olta en önemlisi lazer gibi şeyler henüz yavru olduğu için evi talan etmesi normal yabancıya vermenizi tavsiye etmiyorum geç kalmışsınız aşırı çok üzülür yuvasından Ayırmayın

Tolga_yay26

Merhaba can beye bu konuda katılıyorum kedinin yavruluk döneminde çok yanlız bırakılması onu depresyona sokar ve agresifleşir kediler günün çoğunu uyuyarakda geçirebilir bu yüzden onu yoracak daha sonra rahatlatacak birşey bulmanız gerekiyor relax paste gibi yorulması içinde küçük oyun topu olta en önemlisi lazer gibi şeyler henüz yavru olduğu için evi talan etmesi normal yabancıya vermenizi tavsiye etmiyorum geç kalmışsınız aşırı çok üzülür yuvasından Ayırmayın

Evde yalnız olduğu için normal daha küçük ve oyun zamanlarını evde yalnız geçirdiği için böyle yapıyor. Benimki evde hiç yalnız kalmıyor ama yine yapıyor azıcık delü olurda kendileri 🤭 yalnız kalmaması için ya 2. Bir kedi düşünebilir yada çok çok oynamanız gerekir. Mesela benim kuduruk kızım evde yığınla oyuncak olmasına rağmen kağıttan yapılmış top ile oynamaya bayılıyor😉 değişik toplar kedi naneli oyuncaklar alabilirsiniz. Yüksek kedi evi varsa eğer kapalı bir cam önüne koyabilirsiniz siz yokken dışarıyı da izler en azından..