İç Dış Parazit Ve Aşı

dolunay35

1 Ocak da iç dış parazit yaptırdık veteriner 1 martta tekrar çağırıyor. Arada Geçen sürede 2 karma 1 lösemi oldu ve her seferinde kedimin dengesi düzeldi bozuldu . İç dış parazit ertelenebilir mi en azından 3 ayda bir yaptırsam olur mu

14 CEVAP

Mslna01

Eğer kediniz de pire bit vs yoksa dışarı çıkmıyorsa 3 ayda bir de olabilir ama yazın mutlaka 2 ayda bir olmalı çünkü nemli ortam

dolunay35

Teşekkür ederim biraz ertelemek istiyorum sadece

dolunay35

Teşekkür ederim biraz ertelemek istiyorum sadece

Mnrplt

İç dış parazitler genelde 3 ayda bir yaptırılıyor bizim veteriner o şekilde ayarlamıştı

Mnrplt

İç dış parazitler genelde 3 ayda bir yaptırılıyor bizim veteriner o şekilde ayarlamıştı

Mnrplt

İç dış parazitler genelde 3 ayda bir yaptırılıyor bizim veteriner o şekilde ayarlamıştı

kedibabasi66

Yarım Caniverm hap, yeterli oluyor. Benim görüşüm bu.

aslihan_e

Piresi yoksa dış paraziti atlayabilirsiniz ama iç paraziti ihmal etmeyin derim. Evden hiç çıkmayan kedim daha geçen gün bir avuç iç parazit kustu hapı vermemin ardından. Üstelik 10 gün önce parazit hapı vermiştim ama kilolu olduğu için dozu az gelmiş. Ne olursa olsun iç parazit uygulamasını yaptırınca 3 hafta sonra tekrar ilaç verin yoksa yumurtalara etki etmediği için hiç kurtulamazsınız. Hap verebilirsiniz dendiği gibi.

dolunay35

Anladım teşekkür ederim. İlk uygulamada Bütün caniverm hap verilmişti iç parazit için sonrasında üç gün kustu kendine gelemedi çok kötüydü. Oyüzden biraz daha büyüsün 1 ay daha ertelesem mi demiştim ama tereddütteyim

kedibabasi66

Caniverm hapı bütün olarak mı verdiler? O veterineri değiştirin lütfen.

aslihan_e

Caniverm'in yavrular için dozlanan hapı var, onu vermiştir büyük ihtimalle.

dolunay35

Evet @kedibabasi66 bütün olarak verdi gözümün önünde oldu çünkü. Ve o zaman 5 aylıktı. Neden öyle dediniz yarım mı verilmesi gerekiyor yoksa veterinerden memnundum ama panik oldum

dolunay35

Baya büyükçe bir haptı ama umarım dediğiniz gibi olmuştur 🙏

dolunay35

Hatta kedim o kadar kustu iştahsız kaldı ki bir dahakine damla şeklinde olanlardan yaptırmaya karar vermiştim