Köpeklerim Artık 7 Yaşında

kang14

2 kısı kızım var biri orta ırk küçük ırk arası bişi melez, diğeri de büyük ırka yakın sokagımızda ki melez coban köpeklerinden.7 ayıldır benimleler.7 yaşındalar artık. Kalbim kırılıyor hep bunu anımsarken.Neyse..7 yasından itibaren artık neye dikkat etmeliyim? Nasıl beslenmeliler?Daha rahat yaşlılık gecirmeleri ve daha uzun yaşamaları için özel bir takviye var mı önerdiğiniz?Yakında ikisininde sağlık taramaları yapılcak.Artık yılda 1 bile olsa sağlık taramalarını yaptırıcam.Elimden gelirse maddi olarak 6 ayda bir yaptırıcam.Şu ana kadar ikisi de kanlı ishal atlattı biri cocukken diğeri 3 yasındayken.Aşılarını hep düzenli yaptırıyorum.Ama köpeklerimin agız kenar tüylerinde ve pati alt tüylerinde pembeleşme olmaya basladı Yaştan dolayı mı acaba? Ve köpeklerim koştuktan sonra bacak agrısı kas agrısı cekmeye basladı sanki..Koşturmamam mı gerekiyor artık? Özgür olmayı koşmayı cok seviyorlar alanda..

1 CEVAP

Catsusam

Öncelikle bu kadar tatlı bir fotoğrafı paylaştığınız için teşekkürler. Gerekli sağlık taramalarını yaptırdığınızda veterineriniz sizi yönlendirecektir. Kas ağrısı için destekler mevcut çeşitli ama veterinere sormadan kullanmayı pek uygun bulmuyorum. İnternette çeşitli markalar altında satılıyorlar. Dostlarınızla uzun bir ömür dilerim.