Kedimin Dili Dişarıda Duruyor

Lütfen yardımcı olun dün veterinere gittik salya akması çenesini titreterek esnemesi ve genelde dili dişarıda oluyordu yaşından dolayı diş eti problemi yaşadığı ve dişlerinin yavaş yavaş döküldüğünü söylediler yaşı ilerleyen kedilerde olabiliyomus fakat dilinin disarida olması dilinde bir kist veya başka bişey olabilecegi röntgen çekilmesi gerektiği söylendi kedim 7 buçuk yaşında böyle bişey yaşayan yada kedisi ileri yaşta olan varsa bana bilgi verebilrimi gercektende kist varmidir

1 CEVAP

kedibabasi66

Kedim ileri yaşta, düğün konser vs. gürültü sesleri olunca korkar dilini dışarı çıkarır. Siz de ki sorun başka olabilir. Diş eti problemleri için Veteriner Klomoks ve Amoklavin şurup yazıyor. Bir haftalık kullanımda diş etleri düzene giriyor. Bir de ağız bakım suyu spreyi var genelde ağız yaraları için kullanılır. Başka bir veterinere götürmenizi öneririm.