Kısırlaşmış Yavru Kedimi Nasıl Beslemeliyim?

adoradora

Merhaba 5-6 aylık 3 tane kedimi kısırlaştırdım. Haliyle daha yavru kedi maması yiyorlardı. Şu an kısırlaştıkları için kısırlaştırılmış kedi maması mı yiyecekler? Bazı yerlerde kısırlaştırılmış mamaların yavru kedilerin ihtiyacını karşılamayacağı vs. yazıyor ama yavru kedi maması verirsem de kontrolsüz kilo alacaklarından endişeleniyorum. Lütfen bilgisi olan varsa paylaşsın.

4 CEVAP

Catsusam

Hills in yavru ve kısır kediler için maması var. Sterilised kitten diye geçiyor. Advance in de sterilized junior / young sterilized diye geçiyor. Royal Canin second age kitten sterilised var. Bunlar işinizi görebilir.

cemremio

Elimizde ki mamayı bitinceye kadar kullanabileceğimizi söylemişti veterinerimiz ki benim kini 1,5 yaşında Kısırlaştırmıştım, sizinkiler daha yavru enerjileri yerinde olduğu için kolay kolay kilo almazlar bence, ama veterinere bir sorsanız daha iyi tabi

HaydutveNazli

kedileriniz erkekse uzun süre yavru kedi mamasıyla devam etmeniz problem yaratabilir bir süre karışık besleyebilirsiniz. benim yavru kedim hep kısır mama yedi malesef büyük kedimin mamasıyla beslendi kendi mamasını istemedi şuan 6 aylık 2.8 kg kısırlaştırdık. kaliteli mama verip takviyeyle desteklediğiniz sürece problem olacağını sanmıyorum

Mslna01

Kg az ise biraz daha yavru maması ile besleyin ama kg takibi yapın çok kilo almadan kisira geçiş yapın