Kedinin Kafasında Yaralar

sarman2020

Sokakta beslediğimiz kedinin kafasında başta küçük olan yaralar vardı ama sonradan büyüyüp bu hale geldi bu yaraların sebebi ne olabilir,ciddi bir sorun mu?

4 CEVAP

kedibabasi66

Sokakta çok sayıda kedi besleyenler bilir bu kavgadan dolayı yaralanma. Tırnak izleri bariz şekilde görülüyor. Pamuğa sarı kantaron yağı dökerek silin. İki günde düzene girer. Enfeksiyon riskine karşı klamoks ya da Amoklavin şurup içirebilirsiniz.

Patilicns

Merhaba geçmiş olsun en doğru tanıyı veterinere dayanışmanızda fayda var ama Kulak uyuzu olabilir gibi yada parazit kaynaklı

Mini2019

Pire kaynaklı da olabilir. Mantar da olabilir. Tedavi edilmezse ciddi olacaktır

sarman2020

Görüşünüz için teşekkür ederiz :)