Lösemi Aşısı Hakkında

Beydac

Lösemi aşısı gerekli midir? Çok ağır yan etkileri olduğunu okumuştum yaptıranlar bilgi verebilir mi?

3 CEVAP

cicek67

Ben yaptırmadım kızların biri 4 yaşında diğeri 3 buçuk diğer aşılarını yaptırıyorum ama onu yaptırmaya cesaretim olmadı. Korktum veterinerimiz yaptırmamız konusunda çok bilgi verdi ama yine de korkumdan yaptırmadım bi şeyimiz de yok çok şükür. Burada yaptıran insanları okursam belki bende rahatlar yaptırırım

ssedef28

biz ilk dozunu yaptırdık kedim çok halsiz ve ateşlenince yan etkilerini araştırmıştım bilgim yoktu çok kötü olunca 2.yi yaptırmadım. lösemi olan kedilerde aşısı yapılınca ölüme kadar gidebiliyormuş yaptırdığımız günü hatırlıyorum başında beklemiştim nolur ölmesin diye çünkü öncesinde bir test yapılmamıştı bu da veterinerin hatası tabi test yapılmadan lösemi aşısı yapılmıyor bilginiz olsun

cemregrande

Tekir kedime 2 doz lösemi aşısı yaptırdım, aşıyı yaptırdıktan sonra kedimde herhangi bir sorun gözlemlemedim ama benim kedim dışarıya alışık bir kedi, dışarıya çıkıp gezip geliyor, sizin kediniz ev kedisiyse, evden hiç çıkmıyorsa bence yaptırmanıza hiç hiç gerek yok, hem kedinizin canı yanmasın hem aşı parasını başka bir şey ile harcayın. 2 doz yaptırdıktan sonra da bir daha yaptırmadım, gerçekten bütçe ve tercih meselesi tamamen.