Nasıl Alışacaklar?

yaseminece

Şeker ve Ceviz hala anlaşamıyor.Şeker 1.5 aylık bir dişi,Ceviz 1 yaşında bir erkek.Şeker geleli 1 hafta oldu,bize alıştı.Ceviz çok kıskanıyor onu bizden.Kucağımızda görmeye katlanamıyor.Evdekilere küstü.Arada bir sevdiriyor kendini sadece.Bize saldırıyor.Halbuki Ceviz'e daha çok ilgi gösteriyoruz kıskanmasın diye.Ödül mamalarıyla şımartıyorum,sürekli peşinde koşuyorum ana o Şeker'e vurmaya çalışıyor.Yan yana getiremedim daha,Şeker kucagımdayken görüştürdüm sadece çünkü oğlumun bir şey yapmasından korkuyorum.Nasıl alıştırabilirim birbirlerine?Biri erkek biri dişi olduğu için mi anlaşamıyorlar?Yoksa bu hep böyle mi devam edecek?

6 CEVAP

ursaminor

Bu konuda en iyi görsel bilgileri Jackson Galaxy videolarından alabilirsiniz. Çok şey öğrendik biz bu kedi babasından :)

Derdedermanim

erkek olan kısırlaştırıldı mı?

yaseminece

Hemen bakayım,çok umutsuzum çünkü bu konuda.Ben birbirleriyle oynasınlar istiyorum.Birbirlerinin odalarına girip kokladılar da aslında.Büyük olan küçüğün kokusuna alıştı gibi.Ama onun kum kabına girmeye çalışmalar,mamasını yemeye çalışmalar,bize saldırmalar geçmiyor.Biraz zaman tanımak lazım sanırım ama çok korkuyorum alışamazlar diye

Derdedermanim

alışırlar öyleyse birebir yaşadım düzelir.

Toscana

benimkiler 5 ayda alıştılar çiçek bulutu istemedi dövdü söylendi küstü beni tehdit etti yatakları halıları kum kazar gibi harketler yapardı tuvaletimi yapıcam buraya derdi gözleriyle sonra bi gün baktık beraber sarılmış uyuyolar

yaseminece

Evet