Ağız Kokusu Çözüm ?

Herkese merhaba👋 6 aylık dişi smokin kedim var diş değişim zamanında hafif bir ağız kokusu vardı bunun için veterinerimiz de bu dönem normal yakında geçer dedi vitamin de verdi.. Bundan 2 hafta önce iç dış parazit yapıldı o zaman da veterinerimiz yaş mamayı bir müddet keselim dedi ama ağız kokusu ile ilgili bir şey demedi. Son bir kaç gündür nefesi aşırı kokuyor kendini yalarken bile geliyor kokusu dişlerine baktım tartar tarzı bir şey yok. Bu koku nasıl geçer ve neden olmuş olabilir ?🥲

12 CEVAP

songuladali81

ssedef28 ha ha :) ben benim kedimde hiç öyle bir şey duymadım. Ama arkasını bana dönüp oturduğu zaman hep kokarım. :))

@ssedef28
@songuladali81
😂 e benimki zırt pırt yapıyor birde yüzüme dönük yapıyor geçen akşam kendi pırtının sesine uyandı 👋😂 sonra bir koku ayy burnum felç 🥲

Cennet29

Onlarında bizim gibi düzenli diş temizliğine ihtiyacı var. Veteriner nasıl önemsememiş anlamadım. Uzun süre ağız kokusu zamanla diş taşına diş eti kızarıklığına dönüyo ağrı ve çürüğe sebep oluyo. Kedi diş macunu ve fırçası temin edip haftada bi kaç kez fırçalamalısınız.

En kısa sürede temin edeceğim tabi fırçalama sonucu ölmezsem buraya da yazarım 😂 gazı da aşırı kokuyor normalde kedilerin gazının çok koktuğunu bilmem ben ama bu benim kuduruk kızımın bildiğiniz yetişkin insan gibi kokuyor 🥲 içten bir sorun var mıdır diye düşünüyorum ama umarım yoktur.

Ahudr

Ağız kokusu genelde yedikleri mamadan kaybaklida oluyor benim kedilerimde proplan yedikleri zamanlar cok oluyor mesela nd ye gectigimizde duzeliyor

ssedef28

benim kedimin ağzı hiçbirşey kokmuyor bi kokusu yok yani mama yedikten sonra yediği mamanın aroması kokar sadece o da geçici yani. ağız kokusu diş probleminden parazitlerden özellikle solunum yolu enfeksiyonu varsa çok pis kokar eğer dişlerinde bi problem yoksa farklı bi sağlık sorunu vardır

ssedef28

benim kedim de gaz yaptığında çok kötü kokuyor ama çook nadiren yapıyor yaptığında da anlaşılıyor :D

Cennet29

Benim kedime yediği şey yaramadığı zaman pırtı leş gibi kokuyo 😂😁😁😁 ama sürekli olan bir şeyse sorun var demektir. Diş fırçalarken başlarda benim kedimde izin vermiyodu ama zorla yapa yapa alıştırdım şmdi bitsin diye bekliyo mecbureb

songuladali81

ssedef28 ha ha :) ben benim kedimde hiç öyle bir şey duymadım. Ama arkasını bana dönüp oturduğu zaman hep kokarım. (Korkarım) demek istedim. Kokarım yazmışım. Ama eve kırk günlük ten beri bende. Şimdi 7 aylık hiç duymadım.

ssedef28

ben de gaz sesi duymadım hiç ama eşim duymuş gaz yapıp kendi sesinden korkmuş hatta :D ben de 2 haftalıkken buldum onu gazını kendim çıkarttırıyodum süt tozu içirdikten sonra gaz yapması ya da geğirmesi gerekiyordu baya geğirirdi :D

Benim kıza aldığı nefeste yaramıyor demek ki 😂 önce diş fırçası ve macunu deneyeceğim eğer fayda ederse sorun ondandır ama sonuç alamazsam gideceğim veterinere hemen umarım basit bir sebeptendir 🥲

Şuan hills marka kullanıyoruz daha öncesinde royal canin kullanıyorduk.
İç dış parazit düzenli yapılıyor düzenli bir şekilde muayene de ediliyor. 5 buçuk aylıkken kısırlaştırma oldu o zaman her türlü tahlilleri de yapıldı ama 2 aylık civarıydı bize geldiğinde o zaman da vardı hafif bir koku şimdi daha yoğunlaştı i vitamin eksikliğinden olabilir demişti veterinerimiz onu da kullanıyoruz sadece ağız kokusu değil alt gazı da çok kötü kokuyor 🤭 olmazsa tekrar bir hekim ile görüşeyim