Kedimi Traş Ettirmeli Miyim?

seymavc

1 yaşında dişi tekir kedim var çok fazla tüy döküyor ve çok yalıyor,kaşıyor kendini.Sizce traş ettirmeli miyim? Ya da bunların en azından azalması için ne yapmalıyım

5 CEVAP

Selma_

Benimkinide tras ettirmek istiyordum . Bana traş ettirmeyin güzelce tarakla tarayin azalır dediler. Fakat tarakla tarayincada azalmadi . Sonradan tarak markası sordum ve Furminator onerdiler bence sizde alın baya iyi tüy topluyor. Hatta onu kullandıktan sonra traş ettirmek aklımın ucundan birdaha geçmiyor. Bu sitede indirimdeydi uzun tuyluler ve kısa tuyluler için olanı var 95 liraydi bence alabilirsiniz ;) tabii durumunuza bağlı.

ursaminor

Tıraş çözüm değil. Altta yatan nedeni bulmanız daha önemli. Mevsim geçişi yüzünden dökülüyor olsaydı bu kadar kaşıntısı çok olmazdı. Demek ki bir sıkıntısı var. Mesela mamaya alerjisi olabilir mi? Ayrıca balıklı mama kullanmanızı tavsiye ederim. Tüyleri besliyor ve parlatıp dökülmeyi nispeten azaltıyor.

seymavc

hamsi ve tavuklu maması sadece balıklı mı olmalı

ursaminor

*********nın sanırım mama. Bonacibo mu veriyorsunuz?

Derdedermanim

hayır tabiki.