Kedi Sivilcesine Etkili Bir Çözüm Deneyimi Olan Var Mı?

esrayurteri

merhaba kedimin çenesinde sivilce çıktı. kedi aknesi gibi küçük küçük siyah noktalar halinde değil. sadece bir yerde siyah bir sivilce. insanın yanağında çıkan büyük sivilce gibi. ucu siyah. daha önce çenesinde sivilcemsi bir şey gördüğümden sirkeli pamukla siliyorum çenesini haftada 2-3 kere. bu tek çıkan sivilceyi geçirecek bir çözümü olan ya da daha önce bu durumu yaşayan var mı?

7 CEVAP

yesimcakmakk

top kekiği 1 çay bardağı içme suyunu kaynatıp içine atın bitki çayı demler gibi kaynatıp soğumaya bırakın bir şişeye boşaltıp her gün pamuk yardımı ıle sabah aksam uygulayın uygulamadan önce karbonatlı su ile orayı silin zamanla gececektir

yesimcakmakk

1 tatlı kasıgı top kekiik tabi oranı soylemeyı unutmusum

Sukufe-Cici

Benim kedim 2 yasina kadar cene aknesiyle savasti. Antibiyotik yaptirdik gecmedi. Dr.animal in suyu ile temizledik gecmedi.

Bir yerde kloroben gargarayi kullanani okudum. Umudum yoktu aslinda ama inanilmaz sekilde artik 5 aydir cikmiyor.

Nasil yapilir anlatayim.

Kloroben gargaranin sisede olan versiyonunu eczaneden alin.

Kedinin cenesini makyaj pamugunu ilik suya batirip temizleyin.

Daha sonra kloroben gargarayi yine temiz bir makyaj pamuguna dokup kedinin cenesini ovun hafifce.

Imkaniniz varsa ilk 7 gün o kisma bepanthol deri yenileyici surun çok kucuk sekilde.

Zaten 1 haftada hepsinin dokuldugunu goreceksiniz.

Bu asamadan sonra ise kediniz cenesini bir yerlere surtup kasirsa siyah noktayo gormeden hemen klorobenli islemi yapin.

Gercekten sorun ortadan kalkti bizim icin. Kloroben her daim duruyor kasinti durumuna karsi.

Umarim size bir faydasi olur.

esrayurteri

teşekkür ederim deneyeceğim

Kitten13

Veterinere gösterin. Genel bakımında çenesini crystalin ile temizleyebilirsiniz.

kedibabasi66

Bölgeye az kantaron yağı sürün orayı yumuşatır. Daha sonra sıkarak çıkarın ve pamukla elma sirkesi sürerek temizleyin.

dnz3434

Bu konuda her yolu ama her yolu denemiş ve asla çözüm geliştirememiş biriydim, hiç bir yol kalıcı çözüm oluşturmuyordu, izlediğim en etkili ve kesin çözüm sağlayan yol şiddetle ; kloroben ya da Andorra ağız gargarası diyorum. Pamuğa biraz damlatıp, bastırarak çene altını düzenli olarak sabah-akşam silin. Çok minik dokunuşlarla değil, biraz bastırmalısınız ki aknelere tüylerden iyice işlesin. Sürterek silin. 1 hafta sonra yok olacaklar.