Kedim Isırmayı Alışkanlık Haline Getirdi Nasıl Bıraktırırım

lilch

Kedim 2 aylık erkek tekir kedisi, beni ve evdekileri sürekli ısırıyor, çılgınlar gibi saldırıyor. Oyun oynadığını biliyoruz ama canımızı baya yakıyor bu alışkanlığından nasıl kurtarabiliriz? Ne kadar kızarsak kızalım tınlamıyor yine devam ediyor... Yardımcı olabilir misiniz?

2 CEVAP

Melisaruk

Benim ufaklıkta oynarken ısırıyor ama dişleyip bırakıyor. Genelde sırt üstü yatıp kendini sevdirirken patisiyle elimi tutup ısırmaya çalışıyor.3 4 hamlesinde elimizi geri çekip yetişememesini sağlıyoruz. Ondan sonra bırakıyor ısırmayı sadece patisiyle tutmaya çalışıyor elimizi. Böyle böyle belki anlayabilir ısırmaması gerektiğini. Umarım anlatabilmişimdir :)

Derdedermanim

Eliniz ile ayağınız ile oynatınca bırakmaz alışır hatta abartır ip ucuna bir kuştüyü bağlayın onunla oynatın.