İç Parazit Hapını Nasıl Yutturuyorsunuz?

duman2707

Arkadaşlar kedilerimin iç parazit zamanı geldi veterinerde daha çok stres oldukları için ben yutturacağım ama ilk seferde baya zorlanmıştım ikiye bölüp ağızlarına zorla sokturmuştum çünkü yaş mama içinde yemediler
Zorla sokunca da baya tiksindiler ve zor oldu açıkçası
Şimdi daha kolay bi şekilde nasıl yutturabilirim?

20 CEVAP

Sezgek

Benim kızımda nasıl anlıyor bilmiyorum ama hapları yaş mama içinde falan anlayıp tükürüyordu geri bende yutturmaya korkuyordum nefes borusuna kaçar falan diye ama vet arkadaşım beni bu konuda çok rahatlattı o kadar kolay nefes borusuna kaçmayacağını merak etmemem gerektiğini söyledi bende ilk bir kaç kere tedirgin olsam da artık çok rahat içiriyorum kafasını yukarı doğru kaldırım ağzının kenarından parmağımı sokup ağzını açtırıyorum çünkü bizimki ağzını da sımsıkı kapatır hapı ağzının içine arıyorum sonra hemen ağzını kapatın boğazına parmaklarımla ileri geri yaparak yutmasını sağlıyorum yutkunmasın gördükten sonra tekrar açıp kontrol ediyorum çünkü bizimki bir kere ağzının kenarını saklayıp bir kaç dakika sonra uzakta geri tükürdü yaptı valla bunu gözümle görmesem inanmam o yüzden mutlaka kontrol de ederim yuttu mu diye

songuladali81

Tavuk göğsü içerisine hapı gizleyerek vermek mi?? Onu yutacak acaba?? En güzeli bilen birine yaptırın.

Emirrckr

Bilgim olmadığı için soruyorum,
Toz şeklinde yutturmanın sakıncası nedir acaba?
Bizimki de napsak etsek yutmuyor,veterinere götürdüğümüzde de aşırı stres yapan bir kedi,her seferinde çiş yapıyor ve 3-4 kişi zor tutuyor.
Bende evde veriyorum iç parazit hapını.Hani sırf bunun için de strese girmesin diyorum bari.
Buraya da soru açmıştım bizzat ve o zaman toz şeklinde verilmesi önerilmişti bana ilginç bir şekilde.
Çünkü hapı bütün şekilde bizimki de çok zor yutuyor.
Toz şeklinde vermenin sakıncası nedir?

ssedef28

@emirrckr ezilince zararı sanırım ilacın dozunu tam alamıyorlar ve etkisi azalıyor kediye bi zararı var mı bilgim yok ve ezilince ağzında acı bi tat kalıyo olabilir

duman2707

Bende daha yutturmadım ya bu akşam ya yarın sabah halledeceğim
Herkes bütün öneriyor öyle yapacağım bende gecen sefer ikiye kırdım tadı iyice çıktı herhalde ve çok zor yıtturdum yarısı eridi gitti zaten
Toz halinde öneri bekliyordum bende ama arkadaşlar önermiyor veterinere de sormayı unuttum kendisi içerdeydi o yüzden aldım hemen acele işim vardı
Bakalım yakında yutturacagım