İç Parazit Hapını Nasıl Yutturuyorsunuz?

duman2707

Arkadaşlar kedilerimin iç parazit zamanı geldi veterinerde daha çok stres oldukları için ben yutturacağım ama ilk seferde baya zorlanmıştım ikiye bölüp ağızlarına zorla sokturmuştum çünkü yaş mama içinde yemediler
Zorla sokunca da baya tiksindiler ve zor oldu açıkçası
Şimdi daha kolay bi şekilde nasıl yutturabilirim?

20 CEVAP

songuladali81

Emirrckr d es dediği gibi sakın toz haline getirip vermeyin. Bu çok tehlikeli. (Toz haline getirmek)

songuladali81

Ben o işlemi kedim yapmaktan korkarım. Soluk borusuna kaçırmaktan. ;(

Ahudr

Onun kolay hali yok cidden ama mutlaka bir kisiden destek alin tek başına mumkun degil biri enseden sıkıca tutacak daha sonra siz agzini acip direk bogazina yakin dikkatlice koyacaksiniz sonra agzini kapatip bogazini ovacaksiniz hemen akabinde bir siringa ile biraz su sıkın islem tamam benim kedim cok cok hircin ben sıkı tutamadigim icin annemden yardim aliyorum o gayet saglam kavriyor enseyi :)

Emirrckr

Hapı tam toz haline getirip pate yaş mama içerisine iyice karıştırarak verin.
Pate yaş mama olarak Acana evde bulunduruyorum ben,tavsiye ederim.
Ama acilseniz bir seferlik Gourmet’lere de karıştırabilirsiniz,tek seferden zarar gelmez :))

Sulu(parçalı)yaş mamalarda bazen ayırt ediyorlar özellikle benimki ne hikmetse ayırt ediyor yemiyor o yüzden çareyi katı yaş mamalarla bulduk biz.
Belki sizinkiler yer,bilemiyorum.

ssedef28

kedinizin arkasına geçin sol kolunuzun arasına alın ben genelde yerde yapıyorum bunu geri geri de kaçamıyo bu şekilde yapınca sonra sağ elinizle de ağzının yanından açın hapı atabildiğiniz kadar geriye atın attıktan sonra çenesini tutun ağzından atmasın çok basit bikaç kere denedikten sonra iyice alışırsınız merak etmeyin

Ahudr

Yalniz her iç parazit hapı toz haline getirilmez arkadaş öneride bulunmuş fakat bazılari tek parca halinde icirilmesi gerekiyor bunu sakın rast gele yapmasın kimse hatta kullanacaginiz markaya mail atarak veya arayarak sorarsanizda kullanim sekli hakkinda bilgi veriyorlar.

Mini2019

Yutturma aparatları var. Çok basittir.
Eğer aparat bulamazsanız tek elinizle ağzını açıp iki parmağınızla boğazına yerleştirin hapı. Sonra ağzını elinizle kapayıp gırtlağını okşayın. Youtube’dan video izleyebilirsiniz.

kedibabasi66

İyi bir yerden güzel yumuşak bı kızarmış tavuk alın. Göğüs kısmından bir parça kesip elinizde köfte şeklinde yuvarlayın. Hapı içine gömün. Afiyetle yer :) Ben öyle yaptım hep ama yarımın yarısı kadar yeterli oluyor. Miktarı Kedinin yaşına göre ayarlamalısınız.

Minminik

arkadaşım biraz aç bırakıp atıyorum sabah öğününü vermeyip öğlen gibi sıvı ödülmamasının arasına koyup yalamasını bekliyor tabi bunu yaparken önce biraz ödülden tattırıp arada yalarken hapı gizlice araya sokuşturuyorki kokusunu duymadan yesin,

Mslna01

Benim kedim de zor yutuyor annemden kucağına almasını istiyorum sonra ağzını ayırıp hapı boğazına doğru itip sonra kapatıp elimle ağzını boğazını ovuşturuyorum

Ahudr

Songul dikkatlice koyarsan kacmaz ama hapı gelisi güzel bogazina dogru atarsan her sey olabilir.Ve kesinlikle iki kisi olması şart tek basina yapilabilecek bisey degil bu kliniklerde bile hircin kedilere hekin tek basina iciremiyor benim kedimi bir durum oldugunda 3 4 kisi ile tutuyorlar muayene odasinda :)

duman2707

Teşekkürler herkese o zaman ben yine aynı taktikle devam
Dediklerinizi uygulamaya çalışacağım bakalım
Olmazsa bi arkadaşın dediği gibi tavuk göğsü içerisine hapı gizleyerek veririm

kedibabasi66

Ben kolaylık olsun diye söylüyorum. Ev de ve sokakta çok sayıda cana bu uygulamayı yaptık. "Benim zamanım bol, benim kedim Amerikan kedisi, tavuk göğsüyle kandırılmak hoşuna gitmez. Öğrenirse Psikolojisi bozulur" diyorsanız. Vete götürün iki kişi tutsun. Biri ağzına hapı yerleştirsin.

ssedef28

iki kişinin tutmasına gerek bile yok ya benim kedim de çok hırçın hap içirmek çok basit emin olun sadece ağzını yandan açın ve hapı bırakın çıkarmaması için de çenesini tutun bikaç saniyede yutuyorlar. boğazına falan kaçmaz veterinere gidince onlar nasıl yapacak sanki kediyle konuşup anlaşıp öyle mi içirecek hapı onlar da ağzına atıp çenesini kapatacak hem kediniz stres olacak hem zaman kaybı

songuladali81

kedibabasi66 ha ha ;)