Kedi Pire Tasması

Kedisinde pire tasması kullanan var mı? Tasma olan yeri kaşıyamadıklarında nasıl oluyor? Dışarı da çıkıyorlar, bir yere takılma ihitmalinden korkuyorum. Tecrübesi olan var mı

6 CEVAP

Mini2019

Tasma denince çok korkuyorum. Kediler her yerden geçiyorlar ve kolay açılan bir tasma değilse, tasmanın takılıp boğma ihtimali çok yüksek.

Alerjik bünyelilerse pire tasması tahriş edebiliyor. Düzenli ense damlası yaparsanız tasmaya gerek olmaz.

Tasma takamıyoruz. Kaybolma halinde tek tesellim çipi olması

ssedef28

kaybolma halinde eğer cins kedi değilse tekir sarman vs. malesef ev kedisi olduğunu düşünüp kimsenin veterinere götüreceğini düşünmüyorum:(( ben giriş kattayım kedim balkona çıkarken falan kaç kere kaçtığı oldu bacağımın arasından zil çalınca bizden önce koşar kapıya önünde miyavlar misafir geldiğinde vs özellikle bizde kaldıklarında odaya kapatmak zorunda kalıyorum yoksa kaçar biri farkında olmadan balkona çıkar falan. tasma takmak benim kedim için çok mantıklı ama evde bi yerlere takılıp boğulma ihtimalinden dolayı takamıyorum kendisi de pek hoşlanmaz tasmadan zaten

Damla yaptığımız halde geçmediği için onların sağlığı için düşünmüştüm aslında ama benşmmde içime sinmiyor asla evet, çok teşekkürler hepinize

Cennet29

Kedi taması takılan bazı kedilerin zehirlendiğini nefes zorluğu vs yaşadığını görmüştüm. Bence pire tasması zararlı ve riskli. Benim kedimde dışarı çıkıyo tasma takmıyorum

Cngzhn

İç dış parazit aşılarindan sonra pire olma ihtimali çok az aslında .. pire spreyi var bi araştirin .. geçmiş olsun .

Cennet29

Ben dağlık biyerde yaşıyorum o yüzden kedim kış hariç diğer tüm mevsimler bol bol pireleniyo tabiki hatta keneleniyo da. Hemde dış parazitini ayda 1 düzenli yapmama rağmen. Hangi markayı yaparsam yapayım 1 hafta 10 gün sonra yine parazitleniyo. Bu kdr sık yaşanmasına rağmen evimiz pirelenmedi 😂😁 her evi süpürdüğümde yerleri se sirkeli suyla siliyorum. Kedimde böcek fark edersemde azcık sirkeli su yapıp pire tarağıyla tarıyorum pireleride o suya atıyorum kaçmasınlar diye. Bi dönem fiprovet sprey de kullanmıştım böcek görünce üstüne sıkıyodum veterinerden almştm.