Yavru Kediye Nasıl Kum Eğitimi Nasıl Verebilirim?

Kedican70

Acil yardim

7 CEVAP

hdtoro44

eğer dışarı kaka yaparsa, alın ve kum kabına koyun. oraya yapması gerektiğini anlayacaktır.

Fbt90

Yavru kediyi tam yapacağı zaman tutun kumuna koyun ben bir kere öyle yaptım ve artık hep kumuna yapıyor :)

Kedican70

Partisiyle eşeletiyorum ama hemen kaçıyor

yasmingncc

pet shoplarda bununla ilgili damla var. Denemeye değer gibi duruyor.

cansuctk

sürekli alıp kumuna koyun koklar zaten orayı benimser sonra direk oraya gitmeye başlar zaten.

Melisaruk

De souza (2 aylık) bize geldiğinde aslında kum eğitimini almıştı. (Barınakta öğrenmiş.) Ama ben her yemekten sonra veya su içtikten sonra alıp kumuna koyuyorum. Patisiyle kumu eşelettiriyorum. Nasıl yapması gerektiğini öğrensin diye. Zaten iç güdüsel olarak oranın ne işe yaradığını bilecektir. Ayrıca alışana kadar belli yerde tutun tuvaletini. Sonrasında yavaş yavaş yer değiştirin. Zamanla kokusunu takip edip gidecektir kumunun yanına.

Annesinin ona zaten ilk başta eğitim vermesi gerekiyordu bu nasil anne