Kısırlaştırma Sonrarı Enfeksiyon Mantar

Maliks26

Merhabalar geçen hafta salı günü kedimi kısırlaştırdım ve ilk 2 3 gün hiç bir şey yemedi arada bi yaş mamasının suyunu fln yaladı çok az su içti o kadar sonrasında şırıngayla yaş mama fln verdim su içmeye fln başladı.tabi ilk günler çok saldırgandı hep tıslıyordu sonrasında ise hala kendisi yemedi pazar günüde veterinere götürdük enfeksiyon olduğunu söyledi 3 günlük tedavi olması gerektiğini söyledi her gün 2 tane iğe vurdurduk tabi ilk gittiğimizde ateşi 40 dereceydi ve halsizdi iğneleri vurduk 3 günlük bir de probiyotik aldık işlenmiş kan olduğununu ve ishal olduğunu söyledi eve geldiğinzde hemen mama yemeye su içmeye başladı 2.gün gittiğimzde ateşi düşmütü kakası daha iyiydi yine iki iğne vurdurduk eve geldik ama iştahi biraz daha azalmıştı yani ilk iğne vurduğumuz gibi değil di dün de baktığımızda gözünün üstünde bir tüy dökülmesi gibi bir şey gördüm kaşıyıp durduğu için düşündüm veterinere gittiğimzde sormayı unuttum dün son günde enfeksiyon için gittik iğneleri vurduk enfeksiyon geçti nerdeyse ponponları indi fakat bu gün bi baktığımda dökülen yer de yara gibi bişey olmuş ve kaşıyıp durdu yine veterinere söyledim ve mantar yada parazit olabilir dedi gittik gösterdik mantar olduğunu söyledi ECOSİN diye bir tablet verdi iki tsne suya katıp fısfısla ıslatmamızı söyledi birde STRONGHOLD diye bir iç dış parazit vurdu eve geldil biraz önce birazcık mamasını yedi uyuyor şimdi çok korkuyorum başka bir dorun çıkıcak diye her şey üst üste geldi napıcamı bilmiyorum dkonomik olarak da çok zorluyor kısır mamaya geçicektim ancak şuan geçersem dengesi iyice bozulur diye geçmedim önerebileceginiz kısır kedi maması varsa paylaşırsanız çok sevinirim çok pahalı bir şey alamam maalesef acana nd gibi buarada başka neler yapmam gerek bu tedaviler doğrumudur acaba umarım mantar da geçer başka birşey çıkmasından çok korkuyorum bi an önce eskisi gibi olsun istiyorum önerilerinizi söylerseniz çok mutlu olurum

6 CEVAP

Mslna01

Geçmiş olsun Felicia kısır mama var somonlu onu veteriner hekime danışarak alın sorun mutlaka,ve veteriner hekiminiz doğru olanı yapmış kediniz de mantar varsa herhangi bir şey sürmeden ecosin yapıp yapmayı bilmiyorsaniz anlatayım fısfıs şişesine koyun yara yerine gelmeskn heryerine sıkın ve tarayın özellikle o boşalan bölgeye iyice sıkın ve kurulamayın kendi kuruyacak yalamasinda sorun yok sıcak bir odada Dursun çıkmasın dışarı hasta olur

Mslna01

https://youtu.be/F8C-QgL1TmI?si=5tj1prchua9C24hd
Ecosini bu şekilde kullanmanız gerekir

Minminik

merhaba kademeli olarak yeni mamaya geçmeyi unutmayın,
ilk gün eski mamasından %80 yeni mamadan %20 sonra eski mamayı azaltarak yeni mamayı çoğatarak 1 haftada geçiş yapın.
geçmiş olsun üst üste gelmiş ama ecosinin nasıl uygulanacağını nasıl hazırlanacağını bu forumda arama kutucuğunda aratın

Maliks26

Dediğiniz video yu izledim derece. Olmadığı iin malefes yarısını sıcak yarısını soğuk suyla yaptım biraz çalkaladım ve yarım litresini sıktım her yerine ıslattım iyice şimdi kendsini yalıyor bi sıkıntı olmazmış yalamasında yarın öğlen de kalan yarısını sıkıcam umarım geçer bir an önce

Mslna01

İlacı kırmadan elinizi ne yakacak ne soğuk eliniz ayarında yapmanız gerekiyor 24 saat geçerli

basakttt

geçmiş olsun, benim kedimde de kısırlaştırma sonrası mantar olmuştu, önce yakalık takıp travozol krem sürmüştüm işe yaramadı daha sonra ecosinle veterinerde yıkadılar o da işe yaramadı ve daha çok strese girdi. benimkinin sırtındaydı ve sürekli kaşıyıp tekrar tekrar büyütüyordu onu daha sonra veteriner pamuklu ve hava alabilen bir şey giydirin dedi kaşımaması için o çok işe yaramıştı mesela 1 ay iyi oluyordu çıkarıyordum kıyafeti tekrar kaşıyıp yara yapıyordu 3-4 ay giydirince sorun tamamen çözüldü. bu süreçte bağışıklık güçlendirici immune support ürünler de işe yarıyor. sizinkinin gözündeyse kıyafet işe yaramaz ama patilerine bebek çorabı giydirebilirsiniz, veteriner onu da önermişti bana. mama için de ben nd balıklı kısırlaştırılmış kullanmıştım, vet balıklı mamaların bağışıklığa daha iyi geldiğini söylemişti mesela tavuk daha çok mantar yapıyormuş.